В Чернівцях сьогодні говорили не тільки про зміни до Конституції щодо децентралізації. До обласного центру приїхали представники окремих сільських рад, які за п’ять років добровільного об’єднання громад так і не наважилися на зміни. А сьогодні вони вимагають змінити у проекті перспективного плану конфігурацію майбутніх громад, до складу яких ці ради мають увійти. Хоча і зараз проект перспективного плану передбачає ту конфігурацію, яку раніше ці сільські ради підтримали.
Мова йде про Колінковецьку сільську раду Новоселицького району, яка за проектом перспективного плану – у складі майбутньої Топорівської об’єднаної громади, та Бочковецьку, Грозинецьку, Санковецьку сільські ради Хотинського району, які за проектом мали б об’єднатися довкола Клішковецької сільської ради. Такою була їх ініціатива, коли обласна державна адміністрація готувала проект перспективного плану. Сьогодні, коли перспективний план вже на розгляді Уряду, ці ради змінили своє рішення і бачать себе у складі громади з центром у селі Колінківці. Принаймні так розповіли їх представники, які приїхали до обласного центру. Основний посил: «Нас влада не чує».
З представниками громад зустрівся заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода та голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук.
Громади менше цікавило, чи стануть вони в такому форматі спроможними. Аргументів, які б свідчили про їх перспективи розвитку, вони не навели. Натомість наполягали втілити їх бажання у проекті перспективного плану і передбачити Колінковецьку об’єднану громаду.
По завершенні зустрічі В’ячеслав Негода повідомив, що найближчим часом ці громади спільно з Чернівецькою обласною державною адміністрацією ще раз сядуть за стіл переговорів, аби знайти компромісне рішення.
«Мені відомо, що раніше ці ради підтримували той формат об’єднання, який є сьогодні у проекті перспективного плану. Відомо, що обласна адміністрація проводила попередні зустрічі в цих громадах. Не бачу аргументів, які б давали підстави так миттєво змінювати свої рішення. Мабуть вони все таки є. Тому буде правильно, якщо обласна адміністрація спільно з цими громадами ще раз проведуть переговори і вийдуть на компромісне рішення», - сказав В’ячеслав Негода.
Він також висловив застереження щодо частої «зміни настрою» окремих громад у прийнятті ними рішень щодо свого майбутнього розвитку. За його словами, це працює не на їх користь.
«Кажуть, що до тих пір, поки ти не прийняв остаточне рішення, тебе мучитимуть сумніви, а це заважає бути ефективним. Хто довго роздумує, не обов’язково знаходить краще рішення. Громади, з якими відбулася сьогодні зустріч, п’ять років вагалися, не об’єднувалися. Кожен з цих років – втрата колосальних можливостей і ресурсів. Тепер, коли ми підійшли до завершення реформи і маємо створити скрізь однакові умови для розвитку територій, знову бачимо вагання. Чи можуть вони завтра знову змінити своє рішення? Цілком ймовірно. Але від цього мешканці громад лише втрачають», - сказав В’ячеслав Негода.
Заступник Міністра висловив сподівання, що після запланованої зустрічі громад з керівництвом області, вони приймуть для себе остаточне рішення.
Теги:
створення спроможних громад В'ячеслав Негода перспективний план
Область:
Чернівецька областьДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
26 грудня 2024
Детальний чи загальний регламент місцевої ради:...
Уявіть собі громаду, де прийняття рішень ради затягується на місяці, а мешканці не розуміють, за якими правилами...
26 грудня 2024
Розширення ЦНАПу та придбання нового сміттєвоза: учасники конкурсу Громада на всі 100
Розширення ЦНАПу та придбання нового...
10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...
26 грудня 2024
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на місцевому рівні – запорука успішного розвитку громад
Партнерство і співпраця влади і бізнесу на...
Деякі соціально-психологічні аспекти взаємодії місцевої влади та бізнесу Територіальні громади в Україні...
26 грудня 2024
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він важливий для відбудови і як його підсилити?
Антикорупційний потенціал ОМС: чому він...
Авторка: Олександра Койдель, зовнішня експертка Програми "U-LEAD з Європою" Довгострокове відновлення України...