У Мінрегіоні відбулася робоча зустріч зі спеціалістами Міжнародного валютного фонду з питань бюджетної децентралізації в Україні
Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода провів робочу зустріч з представниками групи економістів технічної місії Податково-Бюджетного департаменту Міжнародного валютного фонду з питань бюджетної децентралізації в Україні.
В цілому, представників місії МВФ цікавили напрацювання та плани Уряду щодо передбаченої реформою передачі значних повноважень та фінансів органам місцевого самоврядування, керованості та послідовності цього процесу.
«Якщо Уряд планує спускати повноваження на більш низький рівень, то слід подбати про те, щоб органи місцевого самоврядування, які ці повноваження і фінанси отримають, могли з ними впоратися», - сказав керівник місії Податково-Бюджетного департаменту МВФ Річард Х’ЮЗ.
В’ячеслав Негода зазначив, що законодавчі ініціативи Мінрегіону щодо реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади дійсно покликані збільшити повноваження органів місцевого самоврядування, створити можливості громадам самостійно заробляти кошти, а не лише чекати фінансування з центрального бюджету.
«Через зміни до бюджетного та податкового законодавства ми даємо громадам можливості наповнювати місцеві бюджеті і самостійно розпоряджатися грошима. Відповідний пакет нормативних актів вже схвалений Урядом і чекає на прийняття Парламентом», - зазначив заступник Міністра.
Він підкреслив, що першим і найголовнішим етапом реформи місцевого самоврядування буде створення спроможних громад, готових брати на себе значні повноваження і нести за них відповідальність.
В’ячеслав Негода нагадав, що з цією метою Мінрегіоном розроблено два законопроекти: «Про співробітництво територіальних громад», вже прийнятий Верховною Радою України, і «Про добровільне об’єднання територіальних громад», прийняття якого очікується до кінця 2014 року.
«Ці законопроекти є значним стимулом для громад розвиватися, ставати сильнішими, об’єднавши для цього свої зусилля. При цьому центральна влада не чинитиме тиску і не втручатиметься у ці процеси, а лише задаватиме загальні параметри співробітництва та об’єднання громад, допомагатиме у створенні перспективних планів розвитку територій, а також контролюватиме дотримання законодавства», - сказав В’ячеслав Негода.

Поділитися новиною:
07 квітня 2025
131 проєкт на 4,5 млрд грн: схвалено проєкти у межах Програми відновлення України III
131 проєкт на 4,5 млрд грн: схвалено проєкти у...
У межах третього етапу Програми відновлення України схвалено 131 проєкт на загальну суму 4,5 млрд грн. Йдеться...
07 квітня 2025
Реформа старшої школи: коли оцінки стануть не...
Освіта — це не лише про знання, а й про вибір. Вибір учнів — що вивчати. Вибір школи — які профілі пропонувати. Вибір...
07 квітня 2025
Триває обговорення подальшої інтеграції у ЦНАП податкових послуг
Триває обговорення подальшої інтеграції у ЦНАП...
28 березня Програма Polaris провела фокус-групу, присвячену інтеграції у ЦНАП податкових послуг. Головною метою...
05 квітня 2025
Покровське та Підберізці: розмова про виклики,...
У третьому епізоді подкасту «Згуртовані» ведучий Єгор Гордєєв поспілкувався з головами громад, які...