У Харкові програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) оголосила рейтинг Індексу спроможності громад-партнерів Харківської області та нагородила Старосалтівську громаду додатковим фінансовим ресурсом на реалізацію проектів у сумі 75 тисяч доларів США.
У презентації Індексу спроможності місцевого самоврядування (ІСМС) брали участь заступниця директора програми USAID DOBRE Юлія Єсмуханова, представниці Харківської облдержадміністрації та облради, голови об’єднаних громад Харківської області, спеціалісти програми DOBRE, представники міжнародних донорських організацій та засобів масової інформації.
Як зазначила під час презентації заступниця директора програми USAID DOBRE Юлія Єсмуханова, основна мета програми DOBRE – це посилити спроможність громад для ефективного і підзвітного врядування, надання якісних послуг та створення можливостей економічного зростання. «Індекс спроможності дозволяє оцінити наскільки громада готова змінюватися і розвиватися, чи має для цього можливості, вміння та ресурси. В рамках ІСМС оцінювалася діяльність за 20 показниками в межах чотирьох компетенцій: лідерство та управління; управління фінансами; надання послуг та участь громадськості. Найбільший прогрес за трьома оцінюваннями серед селищних ОТГ України показала Старосалтівська селищна об’єднана громада Харківської області, яка і отримує від DOBRE додаткове фінансування», – повідомила Юлія Єсмуханова.
Заступниця директора програми USAID DOBRE вручила голові Старосалтівської ОТГ Едуарду Коновалову сертифікат на 75 тисяч доларів США на реалізацію проектів у громаді.
«Для нас це приємна новина, у співпраці з програмою USAID DOBRE нам вдалося реалізувати багато проектів, підготувати Стратегію розвитку, створити молодіжну та громадську ради, закупити техніку для комунального підприємства, створити бізнес-центр та інше. Додаткове фінансування спрямуємо на проект, передбачений Стратегією розвитку», – зазначив Едуард Коновалов.
Індекс спроможності місцевого самоврядування від DOBRE – важливий інструмент вимірювання ефективності функціонування спроможності влади. Про це під час презентації наголосила Ірина Ковальова, заступниця начальника управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків Харківської обласної ради.
«Цей інструмент дає дороговказ, як громадам оцінити самих себе у співпраці з громадськістю, у врядуванні, у тих процесах, які вони здійснюють згідно до своїх повноважень. Він дозволяє оцінити ефективність роботи. Громади, які пройшли оцінювання, зрозуміли, на які проблеми потрібно звернути додаткову увагу і для себе сформувати пріоритети розвитку», – сказала представниця Харківської облради.
Людмила Канюка, начальниця відділу координації міжнародної технічної допомоги та співробітництва з міжнародними організаціями Харківської обласної державної адміністрації, наголосила на тому, що сьогодні громади розраховують на власні сили, ресурси та гроші, а не сподіваються лише на кошти міжнародних проектів та донорів. «Харківська обласна державна адміністрація уклала меморандум про співпрацю з програмою ДОБРЕ. Хочу подякувати і програмі, і громадам-партнерам. Коли заходила міжнародна програма в нашу область, то громади сподівалися лише на цю фінансову допомогу. Зараз думка змінилася, громади шукають ресурси на місцях. Громади змінюються і вчаться розпоряджатися своїми ресурсами», – сказала представниця Харківської ОДА.
Нагадаємо, дві громади з Херсонщини та три громади з Тернопільщини показали найкращий прогрес серед громад 1-ї та 2-ї когорт партнерів програми USAID DOBRE із семи областей України.
Теги:
Область:
Харківська областьГромади:
Старосалтівська територіальна громадаДжерело:
Український кризовий медіа-центр
16 січня 2025
Три громади у співпраці створили цифрову платформу для збереження культурної спадщини краю
Три громади у співпраці створили цифрову...
«Креденс» – так називається інтернет-платформа, створена у співпраці громад для збереження культурної спадщини та...
16 січня 2025
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні послуги поруч з війною: досвід Покровської громади
На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні...
В цьому випуску «На своєму місці» - Покровська селищна громада Синельниківського району Дніпропетровщини. За...
15 січня 2025
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги Оржицької громади
На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Оржицьку селищну територіальну громаду Лубенського району на Полтавщині. Ще у...
10 січня 2025
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді
На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...
В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...