Київщина може мати 4 райони замість теперішніх 25. Таке бачення субрегіонального поділу області презентували експерти УАРОР сьогодні, 6 вересня, на тематичному круглому столі.
Так, нова мапа може складатися з Білоцерківського (більше 487,2 тис. осіб), Броварського (473, 9 тис. осіб), Васильківського (435,8 тис. осіб) та Ірпінського (358,8 тис. осіб) районів.
Як зазначив експерт УАРОР Олександр Даниленко, бачення сформовано на основі відповідної методики та аналізі пропозицій, що надавалися після першого етапу обговорень.
«Київська область досить складна територія для моделювання, зважаючи на столицю, інфраструктуру, географічну та екологічну специфіку. Втім, ми повинні розуміти, що є правила та механізми як здійснювати моделювання, щоб район у майбутньому був насправді спроможним. Це називається методикою, що ми вже використовували, і досить успішно, в інших областях країни», — акцентував експерт.
Крім того, учасниками круглого столу були презентовані альтернативні моделі.
Окремі представники місцевого самоврядування Київщини підготували та презентували мапу з 6 районами: Білоцерківський, Броварський, Фастівський, Обухівський, Переяслав-Хмельницький та Ірпінський.
У свою чергу, Департамент містобудування та архітектури Київської ОДА напрацював 5 районів: Білоцерківський, Броварський, Васильківський, Ірпінській та Переяслав-Хмельницькій.
Після доопрацювання пропозицій учасників круглого столу, експертами УАРОР буде розроблений відповідний законопроект та поданий до Кабміну.
Нагадаємо, круглий стіл відбувся в рамках Проекту Української асоціації районних та обласних рад Моделювання адмінстративно-територіального устрою на субрегіональному рівні, що впроваджується за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...