Цифрові громади. Як залучати мешканців до змін у громаді

 

Програма DOBRE у циклі статей «Цифрові Громади» радить ОТГ, як успішно зростати у діджитал-просторі, а також, як за допомогою онлайн-інструментів, сприяти залученню мешканців до розвитку їх громади.


Активна спільнота — один із факторів, що формує сучасну сильну громаду. Звісно, громадяни легко знаходять шляхи самоорганізації, однак ви, як керівництво громади, можете прискорити такий процес і запропонувати робочі інструменти для залучення мешканців до прийняття рішень.

 

Чому це важливо?

 

Часто мешканець конкретної вулиці знає про її проблеми набагато більше, ніж місцевий чиновник. Громадська організація, що опікується розвитком молодіжного спорту, може підказати, як вдало розвивати зазначену сферу у громаді. Асоціація місцевих підприємців має змогу запропонувати своє бачення потреб локального бізнесу. Відтак, ідеї мешканців із поліпшення життя у ОТГ стають підказками для влади у тих моментах, які досі не враховані.

Партисипація — взаємовигідний процес. Громадяни, з одного боку, отримують реальні важелі впливу на зміни у громаді, а влада — ідеї стратегічного місцевого розвитку. До того ж, завдяки онлайн-інструментам більшість активностей із залучення громадської спільноти можна перевести у цифровий простір, а відтак — отримати можливості для їх аналізу та позбутися паперової рутини.

То ж, як саме підвищувати залученість громадян до прийняття рішень у громаді? Пропонуємо три механізми:

  1. Познайомте мешканців з керівництвом громади. Найпростіше — через офіційний сайт, присвятивши кілька сторінок структурі ОТГ, а також інформації про конкретних працівників громади. Сайт громади — гарний спосіб продемонструвати «людське обличчя» керівних органів. Розпишіть детально, хто є головою ОТГ, яким досвідом володіє, яку освіту має. Вкажіть, хто йому підпорядковується. Зазначте, хто опікується ЦНАПами, хто — розвитком освіти, а хто — спортом. Детальна інформація стане путівником для громадян по компетенціям та зонам відповідальності кожного працівника, і сформує довіру до керівного апарату громади.

Подивіться, як інформація про структуру громади представлена на сайті Старосалтівської ОТГ, створеному на платформі Dosvit: https://stsaltiv.gov.ua/cc-structure

 

 

  1. Започаткуйте бюджет участі. Визначена форма партисипації стала синонімом прямої електронної демократії в Україні. Бюджет участі допоміг активізувати громадян у десятках міст та громад країни, втілити у життя сотні громадських проектів у галузі освіти, культури, розвитку інфраструктури. Подивіться, як бюджет участі працює у Мереф’янській громаді: https://merefa.pb.org.ua

 

 

  1. Налагодіть систему прийому звернень від громадян. Завдяки такому інструменту будь-хто у декілька кліків зможе розповісти про свій запит до влади, а керівні органи — надати відповідь у визначені законом строки. Електронні звернення дозволяють владі отримати таку собі мапу проблемних точок — проаналізувати пропозиції громадян та зрозуміти, якій сфері варто приділити більшу увагу. Натепер онлайн-звернення функціонують у Софіївській громаді — це один із додатків платформи Dosvit у сфері партисипації: https://sofotg.gov.ua/appeals

 

 

 

Ще більше порад для розвитку громад у цифровому просторі шукайте за посиланням у рубриці “Цифрові Громади”. Дізнавайтесь, як розвивати сайт ОТГ за новим підходом, залучати інвестора та сприяти бюджетній прозорості вашої громади.

Платформою Dosvit користуються громади Програми DOBRE у семи областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

Детальніше із офіційними вебсайтами громад, створеними на платформі Dosvit, запрошуємо познайомитися за посиланням: http://dosvit.org.ua 

Теги:

DOBRE Dosvit електронне врядування участь громадян

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

05 листопада 2024

У жовтні до місцевих бюджетів надійшло 16,3 млрд грн трансфертів з держбюджету

У жовтні до місцевих бюджетів надійшло 16,3...

У жовтні 2024 року Мінфін перерахував 16,3 млрд грн міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам, що становить 91,1%...

05 листопада 2024

Освітні реколекції в Городку: через ефективну мережу до якісної освіти

Освітні реколекції в Городку: через ефективну...

Представники громад з 12 областей та експерти освітнього напряму Програми Polaris «Підтримка багаторівневого...

05 листопада 2024

Відеороз’яснення про підготовчий етап процесу розробки місцевих планів управління відходами

Відеороз’яснення про підготовчий етап процесу...

Під час тренінгу від експертів Програми USAID DOBRE мова йшла про таке: Що таке місцевий план управління...

04 листопада 2024

Вакансія: Лідер(ка) тематичної команди «Фінансова децентралізація»

Вакансія: Лідер(ка) тематичної команди...

Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...