Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко вважає, що нинішня реформа децентралізації – це найбільший антикорупційний крок в історії нашої країни.
Про це він заявив під час своєї робочої поїздки до Чернівецької області, повідомляє Укрінформ.
Для студентів Чернівецького університету Геннадій Зубко прочитав лекцію про реформу децентралізації в Україні. Відповідаючи на запитання студента, що заважало усім попереднім владам в Україні втілювати реформу децентралізації та передати повноваження на місця, чиновник заявив:
«Їм заважала відсутність політичної волі. Ще в 1996 році Україна підписала Європейську хартію місцевого самоврядування. І з того часу кожен президент, кожна Верховна Рада, яка приходила до влади, розказувала, що передасть повноваження на місця. А потім дивилась на ці ресурси, які потрібно передати, і передумувала. Думали, «нехай краще з того села, де потрібно зробити школу чи дитячий садок, приїжджають до нас і пропонують 30% «відкату», а тоді ми з бюджету дамо грошей». Тому я вважаю, що нинішня реформа децентралізації – це найбільший антикорупційний крок в історії держави. Бо НАБУ, САП, НАЗК, антикорупційний суд – це вже так звані «доганялки». Це коли вже хтось вкрав, його повинні наздогнати і покарати. А от як створити такі умови, щоб не було можливості вкрасти – це питання №1», – сказав Зубко.
«Чи перейшла корупція разом з ресурсами на нижчий рівень? Гадаю, що перейшла, бо вона завжди йде там, де є кошти. Але де більше прозорості і легше контролювати? Звичайно, на місцевому рівні. Тому цей шлях передачі повноважень та ресурсів в регіони є превентивним, він попереджає корупційні дії», – зазначив урядовець.
При цьому Зубко не применшує важливості роботи антикорупційних органів в Україні.
«Вся наша антикорупційна структура, яка зараз працює, ще покаже свою ефективність. Головна її заслуга буде, коли чиновники почнуть реально боятися красти. Це теж доволі ефективний спосіб боротьби з корупцією в країні», – додав чиновник.
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...
Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...
18 листопада 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...
18 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського...
18 листопада 2024
Вінниччина налагоджує партнерства зі Шведськими...
4-8 листопада делегація з Вінниччини працювала у Швеції. Цей візит став стартом для започаткування співпраці...