Президент Петро Порошенко наголошує, що рух України до Європи відкриває нові широкі можливості для об’єднаних територіальних громад та доступ до європейських ресурсів для впровадження проектів розвитку територій. Про це Петро Порошенко заявив під час виступу на засіданні Ради регіонального розвитку Одеської області.
«Територіальні громади чітко бачать, як потрібно розвивати свій регіон», - зауважив Президент.
Петро Порошенко також відзначив важливість появи місцевих ініціатив: «Важливо, що громади самі почали пропонувати рішення проблем. Важливо, що громади самі стають драйверами змін. Вони вже самі вивчають закордонний досвід. Все більше і більше громад об'єднуються і розвиваються в різних районах, селах і містах по всій Україні».
«Ми бачимо – робиться саме те, що потрібно людям, що створює нову якість життя», - сказав він.
При цьому Президент зазначив, що ключовим питанням у впровадженні змін на місцях залишається фінансова та технічна підтримка. «Звичайно, не уникнути питання – де взяти гроші на перспективні проекти. Перше – громади вже отримали гроші завдяки децентралізації. Друге – це спільні проекти з Європейським Союзом. І я наголошую, якщо ми не схибимо, якщо ми будемо об’єднані, якщо ми продовжуємо наш рух в Європу, кількість європейських проектів буде лише збільшуватись», - зазначив він.
«І це доступ не лише до технічної допомоги, а й до величезних фінансових ресурсів», - підкреслив Петро Порошенко та навів приклад Маріуполя і деяких громад Одеської області, де впроваджуються спільні проекти з Європейським інвестиційним банком, Європейським банком реконструкції та розвитку, тощо.
«Зараз в міністерстві регіонального розвитку буде створено консультаційний центр щодо доступу до міжнародних фінансових ресурсів і кожен керівник об’єднаної громади зможе мати доступ до цих ресурсів», - повідомив Глава держави.
«Я впевнений в тому, що ми маємо отримати величезні переваги від нашого руху в Євросоюз», - підкреслив Петро Порошенко.
За його словами, коли ми говоримо про вступ України до ЄС і НАТО, подачу заявки на вступ до ЄС у 2023 році, то йдеться, зокрема і про підтримку з боку ЄС, про досвід країн Центральної і Східної Європи. «Ми все зробимо, щоб ви мали доступ до ресурсів, про які ми ведемо переговори з партнерами. Немає жодної моєї зустрічі з керівництвом Євросоюзу, щоб я не говорив про гроші», - також зауважив він.
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...