Президент Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку Житомирщини запевнив, що продовжить програму децентралізації, ініційовану у 2014 році.
Глава держави подякував громадянам за підтримку децентралізації, яка передбачає передачу прав, повноважень, грошей і відповідальності територіальним громадам. «Влада, повноваження, гроші і відповідальність. Бо відповідальність без ресурсів – це обман. Тому разом з відповідальністю ми передали на місця фінансовий ресурс. Це чесно і справедливо. Тепер у зведеному бюджеті держави частка державного бюджету – 49%. Це вперше за всі часи існування України. На все – на зовнішню політику, на армію, на будь-які інші витрати 49%. І 51%, враховуючи субсидії і субвенції, місцевим бюджетам», - зауважив Глава держави.
«Що це означає для громад? Ми раз і назавжди відмовилися від позиції, коли тільки в Києві знають, що потрібно територіальній громаді. Ми не диктуємо, скільки і на який проект коштів має витрачати громада. Ще недавно, хочу нагадати кожному з вас, було саме так. І посланці з торбами не виходили з київських кабінетів на Печерську. А сьогодні те, що заробили – те ваше, з центрального бюджету передають кошти на вашу підтримку», - додав він. За його словами, в 2013 році кошти державних фондів, які спрямовувалися на підтримку місцевих бюджетів, складали 500 млн грн, а в 2018 році –33,5 млрд. «В 67 разів збільшена державна підтримка громад», - зауважив він.
Президент зазначив, що під час регіональних поїздок бачить, що громади зараз здатні самі приймати рішення, вирішувати гарячі питання і нести за них відповідальність. «Громади нарешті бачать ту перспективу, яка є, створюють стратегії розвитку. І ці стратегічні питання і напрямки беруться не зі стелі, вони формуються у жвавому обговоренні громади, в діалозі, де кожен громадян і член громади має свій голос. Я це підтримую. Моя порада – не бійтеся ставити перед собою великі цілі. Добивайтеся неможливого, щоб отримати бажане», - зауважив Петро Порошенко. Він наголосив, що мета децентралізації – наблизити владу і громадянина.
Президент відзначив, що зміни мають стати незворітними і застеріг від загрози зупинення децентралізації.
«Чому децентралізація так важлива і чому про неї я кажу зараз? Куди ми хочемо прийти завдяки децентралізації? Якщо коротко і щоб було зрозуміло кожному, децентралізація – це країна без периферії. Не має периферії, так як і в будь-якій європейській країні, і доля кожного села, селища, містечка, міста обласного підпорядкування аж ніяк не менш важлива, ніж доля Києва, Львова, Харова, Одеси чи Дніпра. Це країна вільних, заможних і щасливих людей, де б вони не жили», - впевнений Глава держави.
Президент зауважив, що нині, коли є позитиві результати, то здається, що все просто. «Але 25 років в незалежній Україні такого нічого не було. Що, до нас уряди не знали проблеми, їм вони були не відомі? Знали. Чому ж нічого не робили, чому зберігали старий, ще від часів радянського держплану порядок? … В них була інша мета, щоб саме вони розподіляли ці гроші. Гроші розподіляли, а відповідальність не несли», - наголосив Глава держави.
«Не думайте, що це сподобалося тим, хто сидів на потоках. Коли ми тільки починали процес децентралізації, ми взяли на себе весь шквал критики… Сьогодні у нас вже є конкретні результати. І ці результати і є наша відповідь критикам, які нічого іншого не можуть зробити як ходити по олігархічним каналам і поливати нас брудом. А найголовніше – це наша відповідь на сподівання людей», - додав Петро Порошенко.
Президент зауважив, що спочатку були проблеми з децентралізацією, однак громади з допомогою Президента і Уряду долали їх. «Пам'ятаю перші кроки, коли дуже важко було знайти першопроходців, казали: а навіщо мені це потрібно. Зараз вже ці питання не задають», - зазначив Глава держави. Він зауважив, що з'явилися перші приклади, коли громади побачили, що центр виконує свої зобов’язання і що на рахунках у територіальних громад з'являється більше грошей.
22 листопада 2024
Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів на майже 800 млн грн
Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для...
22 листопада, Уряд затвердив черговий розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів, повідомили у Міністертсві...
22 листопада 2024
Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації в ОМС в умовах воєнного стану
Окремі питання обмеження доступу до публічної...
Програма USAID DOBRE підготувала відеороз’яснення на тему: «Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації...
22 листопада 2024
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий список фіналістів
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий...
Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що...
22 листопада 2024
Розмежування повноважень органів місцевого...
18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...