Чернігівщина є однією з небагатьох областей України, де всі об’єднані територіальні громади (ОТГ) прийняли у своє управління розташовані на їх територіях заклади освіти.
Про це на підсумковій за 2018 рік прес-конференції сказала Ірина Кудрик, директор Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону.
"На 1 вересня 2018 року всі 37 об’єднаних територіальних громад нашої області прийняли в управління заклади освіти. Лише 9 областей України впоралися з цим завданням на 100%, і наша в тому числі", - поінформувала посадовець.
За словами Кудрик, передача повноважень громадам із районного рівня, зокрема, у сфері освіти, - одне із завдань реформи децентралізації. Всі ОТГ повинні взяти в управління заклади освіти, створити ефективний управлінський орган, подбати про якість освітніх послуг, забезпечити комфортні умови перебування дітей у цих закладах. Аби виконати завдання, Чернігівський ЦРМС наполегливо працював із громадами та дотичними до цих процесів органами і домігся позитивного результату: у 2018 році заклади освіти в управління прийняла 21 новостворена ОТГ. Інші зробили це раніше.
"Нам вдалося згуртувати керівників відділів освіти, і тепер вони між собою спілкуються й обмінюються досвідом. Крім того, ми провели кілька навчальних турів у інші регіони для вивчення кращих практик діяльності у сфері освіти, і тепер ми цим дуже пишаємось", - зазначила директор.
Вона нагадала, що на сьогодні в Чернігівській області створено вже 44 ОТГ. З них 39 торік працювали на прямих бюджетних відносинах, а 5 наразі очікують виборів.
Станом на початок листопада 2018 року, у всеукраїнському рейтингу областей щодо формування спроможних громад Чернігівщина посідала перше місце у державі.
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...