У Житомирі відбувся форум «Децентралізація: від об’єднання до розвитку»
У Житомирі стартував форум «Децентралізація: від об’єднання до розвитку». Форум зібрав понад 200 лідерів громад, представників держструктур та бізнесу для обміну досвідом із реалізації проектів розвитку. Організаторами форуму виступили Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування і Житомирська обласна державна адміністрація за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Перша пленарна сесія «Реформи Non-Stop. Реалії та перспективи децентралізації в Україні: регіональний вимір» окреслила результати впровадження реформи та перспективи завершення модернізації системи місцевого самоврядування.
«У 2019 році маємо сформувати перспективні плани, стратегії розвитку регіонів і створити умови для об’єднання та приєднання територіальних громад. Прийняти у парламенті надважливий законопроект №8051 «Про засади адміністративно-територіального устрою», який звільнить країну від радянської системи й дасть можливість на рівні громад будувати абсолютно новий територіальний устрій України. Наступні місцеві вибори-2019 в ОТГ мають пройти одночасно з виборами до парламенту», — зазначив Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України.
“Головне – це відповідальність. Тому Європейський Союз підтримує децентралізацію в Україні. Я вже бачу успіхи – місцеві мешканці самі вирішують, яким чином використати кошти місцевих бюджетів. Процес об’єднання та ЦНАПи успішні, і наша Програма «U-LEAD з Європою» навчає місцевих спеціалістів. Громаді не обов’язково бути великою, щоб досягти успіху», - зазначив під час відкриття заходу Фредерік Куне, керівник відділу "Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток" Представництва ЄС в Україні.
Під час другої дискусії представники влади, бізнесу та міжнародних проектів говорили про налагодження комунікації між громадою, бізнесом та владою. Сергій Сокальський, голова Глибочицької ОТГ Житомирської області, презентував на цій сесії інвестиційний паспорт громади та окреслив перспективи співпраці з інвесторами:
"Ми відкриті до нових знань, ідей та проектів. В громаді кипить робота з підготовки низки інвестиційних пропозицій і ми готові до співпраці з інвесторами, готові допомагати та сприяти реалізації таких проектів. Мотивація проста – чим більше податків, тим вище рівень життя в громаді".
На двох наступних сесіях обговорювали можливості громад залучати міжнародну підтримкута презентували чотири найкращі практики реалізації розвиткових та соціальних проектів воб’єднаних громадах. Спікерами на чотирьох сесіях були представники Програми «U-LEAD з Європою», Програми USAID DOBRE, проекту DESPRO, інвестиційних компаній, державних структур та громад.
"Зміна правил гри у системі місцевого самоврядування дозволяє громадам активно розвиватись. І саме допомога Програми "U-LEAD з Європою" сприяє прийняттю фахівцями громад ефективних рішень", - зазначив Андрей Хорват, заступник директора Програми "U-LEAD з Європою" від GIZ.
На завершення форуму громади Житомирської та Вінницької областей підписали меморандуми про співпрацю і партнерство.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Житомирська областьДжерело:
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
02 грудня 2024
Оцінювання бізнес-середовища громади: ефективно керують лише тим, що можна виміряти
Оцінювання бізнес-середовища громади: ефективно...
Як успішність бізнесу можна виміряти показниками прибутковості, так і сприятливість бізнес-середовища у громаді можна...
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...
02 грудня 2024
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як Любарська громада заробляє на обліку землі
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як...
За сім місяців 2023 року бюджет Любарської громади на Житомирщині поповнився більш ніж на 1,7 мільйона гривень...