Галета Лариса
журналістка, членкиня Національної спілки журналістів України.
Нагороджена Почесною грамотою Чернігівської обласної ради у 2018 році.
Переможниця престижних журналістських всеукраїнських та обласних конкурсів, зокрема на тему децентралізації.
У 2019 році матеріал «Як школи однієї громади відмовилися від батьківської допомоги» отримав І премію в Чернігівському обласному конкурсі журналістських робіт із тематики реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
У 2019 році Чернігівська обласна газета «Деснянка» завдяки передусім роботам Лариси Галети отримала І місце у Всеукраїнському творчому конкурсі журналістських матеріалів за рубриками: «Дій активно! Живи позитивно!» та «Поспішай творити добро» під час ІІ медіа-фестивалю «Буковель Натхнення», організованого Українським журналістським фондом та Національною спілкою журналістів України.
У 2019 році брала участь у навчальному семінарі на тему «Співробітництво Україна – НАТО. Регіональний вимір». За результатами рейтингового голосування матеріал Лариси Галети – «Український шанс на безпеку» набрав найбільше голосів. І відбулася поїздка в Брюссель, штаб-квартиру НАТО – політичного і адміністративного центру Північноатлантичного союзу, де постійно розміщений головний політичний орган ухвалення рішень в Альянсі.
У рамках проєкту з євроінтеграції, за підтримки Українського кризового медіа центру та Естонського центру східного партнерства, в 2020 році Лариса Галета також побувала з ознайомлюючим візитом в Естонії. Створила серію публікацій на теми місцевого самоврядування, освіти, медицини, екології, е-послуг.
У 2020 році стала призеркою Всеукраїнського конкурсу «Журналістика рішень-2020», який було організовано Хуавей Україна у партнерстві з Національною спілкою журналістів України та амбасадоркою Рішення-Орієнтованого підходу в Україні Вікторією Спащенко. Матеріал «Уроки – в смартфоні, як не крути».
В 2020 році стала переможницею в Конкурсі журналістських робіт серед медійників Чернігівщини «МедіаЧе» - 2020 в номінації «Чернігівщина: голос спільноти» – за статтю «Замість ФАПу – Ніна Киянець» (фіналістка у номінації «Дякуємо медикам»).
В Обласному конкурсі журналістських робіт із тематики реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, в номінації «Публікація в друкованих ЗМІ» отримала І премію – за матеріал «Історія успіху однієї громади, де люди – найцінніший скарб!» (2020 рік).
У Всеукраїнському конкурсі журналістських робіт із тематики реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, в номінації «Стаття у друкованому ЗМІ» нагороджена Дипломом ІІІ ступеня за матеріал «Історія успіху однієї громади, де люди – найцінніший скарб!» (2020 рік).
Про життя успішних громад в умовах децентралізації пишу вже третій рік. І скажу так: гласність їхньої роботи – це насамперед приклад для інших, менш ініціативних. А також – стимул, ставати кращій громаді ще кращою. Реформа дала нове дихання українським містечкам та селам. І про це мають знати більше людей.
Особисто мені тема децентралізації дає можливість підвищувати журналістську майстерність, поглиблено вивчати успіхи і проблеми місцевого самоврядування. Завдяки реформі я знайомлюся і знайомлю інших з діяльністю громад. Цей досвід для мене цінний.