Шкільні автобуси: як фермери і підприємці допомагають Ічнянській громаді

 

Напередодні першого вересня Ічнянська територіальна громада, що на Чернігівщині, поповнилася двома сучасними автобусами для підвозу учнів. Придбав новий шкільний транспорт для сільських навчальних закладів благодійний фонд, створений три місяці тому. Наповнюють його місцеві фермери, підприємці та підприємства - ті, кому небайдужий розвиток їхньої громади, пише газета "Деснянка".


– Один автобус підвозитиме учнів до Гмирянської школи із сіл Щурівка, Городня, Ольшана, а інший доставлятиме дітей із Андріївки, Томашівки, Бакаївки, Вишнівки та Припутнів до освітнього закладу (школи і дитсадка) Дорогинки. Транспорт сучасний, комфортний і головне – безпечний. Раніше школярі їздили на навчання старими «Газелями» 2008 року випуску, вони вже були ненадійні, постійно виходили з ладу, доводилося ремонтувати в неблизьких Прилуках чи Ніжині, – розповідає очільниця відділу освіти Ічнянської міської ради Світлана Нагорна.

Парк шкільних автобусів громади (що на балансі відділу освіти і в оперативному управлінні освітніх закладів) налічує відтепер 13 одиниць. Здебільшого – це стара техніка. Нові автобуси закуповували, по одному, ще у 2016-му і 2019-му. За кошти місцевого бюджету та у співфінансуванні з державою, поінформувала Світлана Нагорна.

– Два автобуси напередодні нового навчального року для нашої громади придбав фонд «Розвиток Ічнянщини». І я вважаю це чудово, що відбувається таке оновлення. Очікуємо ще три автобуси для підвезення учнів, уже плануємо, де ми їх застосовуватимемо. А взагалі нам би увесь автопарк замінити, – мріє пані Світлана і розмірковує, де натомість можна старий транспорт прилаштувати: – Його полагодити, і він ще послужить на благо громади, приміром, комунальникам. І в спортивну школу потрібен автобус. Думаю, що також раділи б і в Центрі служб для сім’ї, дітей та молоді… Словом, є кому віддати, утім вже ці питання має вирішувати громада.

Як розповіла голова Ічнянської міської ради Олена Бутурлим (очолила Ічнянську громаду торік), Благодійний фонд «Розвиток Ічнянщини», що створений за сприяння депутата обласної ради, націлений підтримувати їхню громаду у вирішенні найнагальніших потреб.

– Такій підтримці ми тільки радіємо, адже розуміємо, що коштів лише місцевого бюджету для подолання проблем та намічених проєктів – не вистачить. І дуже цінно, що навколо розбудови нашої громади об’єднуються небайдужі, які хочуть, аби населені пункти розвивалися. І це, вочевидь, до снаги зробити вдасться тільки нам разом, – каже пані Олена. – Окрім оновлення шкільного автопарку, плануємо в громаді створити муніципальний транспорт – автобусне сполучення між населеними пунктами (де в останні роки взагалі ніколи не курсували автобуси) та Ічнею. Це велика проблема, коли людям немає чим дістатися до центру громади, в лікарню, ЦНАП та інші установи і заклади. Усвідомлюємо, що муніципальний транспорт – це додаткові витрати для громади, втім комфортні умови для наших жителів – понад усе. Маршрути розроблені. Проїзд буде платний, а для пільгових категорій – безкоштовний або зі знижкою, що передбачено законодавством.

Наразі на території Ічнянської громади працюють приватні перевізники, утім далеко не всі пасажири можуть скористатися своїм правом безкоштовного проїзду у такому транспорті. Завдяки муніципальним автобусам цю ситуацію хочуть виправити.

 

Не автобусами єдиними

Ічнянщина славиться родючими ґрунтами, на території громади аграрії обробляють близько 70 тисяч гектарів земель. Це підприємці, фермерські господарства, холдинги. Також у громаді діє малий бізнес, працюють промислові підприємства. І ось за рахунок соціально відповідального бізнесу й наповнюється нещодавно створений Благодійний фонд «Розвиток Ічнянщини». Розповідає його очільник і співзасновник, радник голови Ічнянської міської ради з питань економічного розвитку та залучення інвестицій Олег Вострих:

– Вивчивши ситуацію в громаді, було вирішено поєднати зусилля місцевих підприємців та міської ради, яка йтиме їм назустріч і всіляко підтримуватиме. Приміром, створюватиме спрощені умови для отримання якихось дозволів, допомагатиме з експортом чи створенням потужностей для переробки продукції на місці. Це збільшить не тільки доходну частину, а й дасть можливість створювати нові робочі місця в громаді. Це вигідно для всіх: люди не їхатимуть у пошуках кращої долі, а працюватимуть вдома. Звісно, окрім роботи, жителям потрібні якісні медицина, освіта, культурне дозвілля, а для цього мають бути кошти. Тому й виник фонд.

За словами Олега Вострих, фонд дозволить підвищити якість життя в громаді. Визначивши потреби населених пунктів, заохочуючи благодійні внески і накопичуючи кошти, їхня структура надаватиме допомогу та впроваджуватиме ініціативи з вирішення соціально важливих місцевих проблем.

– За рахунок фонду плануємо відродити лікарню в Ічні, це не тільки внутрішній ремонт відділень, що наразі в жахливому стані, а й реконструкція даху однієї з найбільших будівель закладу. Закупівля медичного обладнання та вирішення інших потреб лікарні. Серед нагального – заміна застарілого шкільного транспорту, ремонт доріг, створення дитячих спортивних майданчиків, – веде розмову пан Олег. – Цілей багато. Хочемо також створити культурно-розважальний центр з торгівельним сектором, наразі ми в пошуках інвесторів, які б забажали відкрити супермаркет. Розглядаємо можливість будівництва такого закладу на майданчику колишнього кінотеатру в центрі міста.

Як відзначив Олег Вострих, долучилися до наповнення фонду вже понад 25 учасників, це переважно місцеві аграрії, які підписали угоду про співпрацю з керівництвом міськради. Найбільший спонсор – Ічнянський молочно-консервний комбінат.

– Суть угоди така: одне одному допомагаємо, щоб людям у громаді стало жити краще, – озвучує головний меседж співпраці директор фонду. – Зі свого боку ми залучаємо підприємців підтримати важливі проєкти. Звертаємося до всіх: «Давайте разом зробимо громаду процвітаючою, підвищимо в ній рівень життя. Коли люди відчують це – відчує і бізнес, а отже до нас прийдуть нові й нові інвестори».

Про проєкт оновлення парку шкільних автобусів Олег Вострих розповідав найбільше:

– Це має бути надійний, комфортний, безпечний і сучасний транспорт. Поки фонд придбав першу партію – два автобуси ISUZU. Загальна вартість однієї одиниці – 1 млн 950 тис. грн. На умовах лізингу ми сплатили 30% від вартості транспорту, решту коштів зобов’язуємося сплачувати упродовж року. Автобуси передані на баланс громади під час останньої сесії міськради. Таке право фонду надав лізингодавець.

Щодо прозорості використання коштів фондом. Олег Вострих каже, що вже створено сайт, на якому висвітлюють діяльність благодійної структури, також незабаром там можна буде знайти звітність про розмір внесків, від кого саме надійшли кошти, на які цілі вони спрямовані. Розгорнутий звіт обіцяють розмістити наприкінці поточного року.

– Насправді підприємцям, які беруть активну участь у розвитку громади, дуже важливо знати, хто, окрім них, з їхніх сусідів по бізнесу долучився до благих справ. У селах же як, люди дивляться одне на одного, беруть приклад з кращих. І якщо кожен зробить свій внесок, не важливо, яка це буде сума, – 5, 10, 20 чи 100 тисяч гривень, ми разом зробимо громаду кращою, – наостанок сказав Олег Вострих.


Лариса Галета, газета «Деснянка»

Фото надані відділом освіти Ічнянської міськради

Теги:

інфраструктура освіта розвиток бізнесу Лариса Галета

Область:

Чернігівська область

Громади:

Ічнянська територіальна громада

Джерело:

Газета «Деснянка»

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 листопада 2024

Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу

Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...

Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...

25 жовтня 2024

«Стосунки між громадами треба було узаконити». Як Богородчанська громада співпрацює з сусідами

«Стосунки між громадами треба було узаконити»....

Марія Булейко (Марковська) Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради, що на...

18 жовтня 2024

У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу

У Лановецькій громаді стартував унікальний...

У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...

14 жовтня 2024

У Терешках обладнали сучасне укриття в школі. Що зробили та які враження від нового освітнього простору

У Терешках обладнали сучасне укриття в школі....

Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Терешківській громаді, що на Полтавщині, – три заклади загальної середньої...