Ідею та концепцію проекту обласної програми підтримки співробітництва територіальних громад на 2017-2019 роки обговорювали в Центрі розвитку місцевого самоврядування
Сьогодні територіальні громади не завжди можуть самостійно реалізовувати проекти соціально-економічного розвитку через обмеження фінансових та кадрових ресурсів. І хоча держава на законодавчому рівні, ще в 2014 році прийняла закон «Про співробітництво територіальних громад», в Сумській області громади не поспішають вирішувати проблеми спільними зусиллями. Так, на Сумщині наразі реалізується лише 1 проект в рамках укладеного договору про співробітництво територіальних громад. Щоб допомогти громадам реалізовувати саме проекти розвитку, обласна влада спільно з координаторами реформ в області працюють над розробленням проекту обласної програми підтримки співробітництва територіальних громад на 2017-2019 роки.
За словами юрисконсульта Сумського відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування» Марини Лобової, мета майбутньої обласної програми – створення сприятливого середовища для реалізації в області механізму співробітництва територіальних громад, насамперед, для реалізації спільних проектів розвитку.
«Такої програми в Україні ще немає, – підкреслила вона. – Тому ми будемо першими, хто приверне увагу влади та громадськості саме до проектів розвитку. Нехай їх буде два-три в області, але вони стануть прикладом для інших ОТГ Сумщини та України».
Як повідомив учасникам обговорення директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Сітак, сьогодні на рівні держави є чимало різних механізмів, які фінансують покращення інфраструктури в об’єднаних територіальних громадах. Але реального механізму допомоги в реалізації саме проектів розвитку для громад на сьогодні в державі немає.
«Наше бачення – розвивати саме цей напрямок співробітництва громад і спрямувати певні кошти обласного бюджету на реалізацію спільних проектів розвитку для кількох ОТГ чи інших громад Сумщини, – зазначив Олександр Сітак. – Це можуть бути проекти щодо розвитку туристичної інфраструктури, створення комунальних підприємств, підприємств із переробки сільськогосподарської продукції тощо. Розвиткові проекти сприятимуть зайнятості населення, залучатимуть в ОТГ додаткові фінансові ресурси, тобто приноситимуть користь, перш за все, самим громадам».
«На мою думку, ця програма є зараз актуальною, адже вона справді сприятиме розвитку об’єднаних територіальних громад, – говорила заступник голови обласної ради Тетяна Головко. – Над нею можна ще попрацювати, послухати громадськість, голів громад, обласних депутатів, представників облдержадміністрації. І я думаю, що на сесії обласної ради депутати проект підтримають».
08 July 2025
Нововоронцовська громада уклала третю міжнародну угоду: курс на аграрне партнерство з Хорватією
Нововоронцовська громада уклала третю...
Нововоронцовська селищна військова адміністрація продовжує розширювати міжнародне співробітництво. Цього разу — з...
07 July 2025
Cities’ partnership for Ukraine’s recovery:...
From 19 to 22 June 2025, the 93rd U.S. Conference of Mayors was held in Tampa, Florida. This was the first time that...
07 July 2025
Бюджетна декларація 2026–2028: два сценарії розвитку та нові виклики для місцевих бюджетів
Бюджетна декларація 2026–2028: два сценарії...
Кабінет Міністрів України схвалив Бюджетну декларацію на 2026-2028 роки. Про це повідомили в Міністерстві фінансів...
07 July 2025
У червні до місцевих бюджетів перерахували 29,5 млрд грн трансфертів з держбюджету
У червні до місцевих бюджетів перерахували 29,5...
У червні 2025 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 29,5 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 94,9%...