Зростає кількість місцевих громад, які цікавляться реформою децентралізації

Такий висновок можна зробити за підсумками семінару «Шляхи створення об’єднаних територіальних громад: процедури об’єднання та приєднання. Результати успішних ОТГ». Інформаційно-навчальний захід пройшов 14 вересня у приміщенні Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Участь у заході взяло 35 представників місцевих громад Рівненської області. Це були голови, депутати, працівники рад сільських, селищних та міських рад. Окрім них були й представники окремих РДА та громадських організацій. Всіх їх цікавили два ключові питання: які переваги має статус спроможної об'єднаної громади та як правильно пройти процедуру створення ОТГ. Ці та інші теми пояснювали присутнім працівники та експерти Центру розвитку місцевого самоврядування.

Так, експерт Центру Михайло Шелеп коротко розповів про мету створення та діяльність Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування. Також він розповів про сучасний стан реформи місцевого самоврядування на Рівненщині, зосередивши увагу й на новій версії Перспективного плану формування територій громад області.

Юрисконсульт Микола Волчецький розповів про правове підґрунтя для добровільного об’єднання територіальних громад, а також детально пояснив алгоритм та строки цього добровільного об’єднання. Експерт Василь Поліщук пояснив присутнім суть фінансової децентралізації та повідомив, які фінансові переваги дає об’єднання громад. Натомість Тарас Микитин, теж експерт Центру, розповів учасникам заходу про нові джерела фінансування для ОТГ, а саме: кошти ДФРР, державні субвенції, міжнародну технічну допомогу.

У присутніх учасників було багато запитань. Стосувалися вони як реформи децентралізації в цілому, так і конкретних ситуацій, пов'язаних із форматами можливих ОТГ. Були також гострі дискусії серед учасників, тому що не всі налаштовані позитивно стосовно змін. Однак під час семінару експерти Центру спробували розвіяти популярні міфи, якими лякають людей на місцях противники реформи, а також намагались максимально пояснити всі тонкощі цієї непростої теми. Більшість учасників заходу з оптимізмом дивляться у майбутнє і висловили готовність активно взятись за створення своїх ОТГ. 

18.09.2017 - 12:18 | Views: 8348

Attached images:

Tags:

U-LEAD

Область:

Рівненська область

Source:

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

19 November 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 November 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 November 2024

Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%

Public support to decentralisation reform in...

Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...

19 November 2024