Особливості формування проектів місцевих бюджетів на 2018 рік обговорили під головуванням Міністра фінансів України Олександра Данилюка за участі директорів департаментів фінансів обласних, Київської міської державних адміністрацій, представників секретаріату Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, асоціацій органів місцевого самоврядування.
З новими підходами до розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами ознайомив учасників наради заступник Міністра освіти та науки Павло Хобзей. На основних пріоритетних напрямках реалізації реформи охорони здоров’я зосередив увагу заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтунець.
Представники асоціацій органів місцевого самоврядування взяли активну участь в обговоренні положень закону про державний бюджет на 2018 рік в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.
Продовженням обговорення проекту бюджету на 2018 рік стало засідання Асоціації фінансистів України. Про це повідомила Галина Маркович, координатор напрямку «Місцеві бюджети» Проектного офісу секторальної децентралізації.
За її словами, серед основних порушених питань - необхідність розробки та затвердження державних стандартів та нормативів надання послуг закладами бюджетної сфери (освіти, охорони здоров’я, культури тощо), що дасть можливість активізувати роботу з формування оптимальної мережі цих закладів та підвищить ефективність планування і використання коштів на їх утримання.
Учасники зустрічі також констатували, що збільшення потребують прогнозні обсяги субвенцій: освітньої та медичної; на проведення перших місцевих виборів в громадах; на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
Обговорили фінансисти і необхідність внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині:
- збільшення нормативів зарахування до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб взамін планування додаткової дотації на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я;
- передбачення стабілізаційної дотації до завершення процесу об’єднання територіальних громад, що дасть можливість врегульовувати питання збалансування місцевих бюджетів;
- врегулювання питання компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян шляхом надання місцевим бюджетам відповідної субвенції або запровадження адресної грошової допомоги.
Окрему увагу приділили потребам визначення механізму погашення заборгованості місцевих бюджетів перед державним бюджетом за середньостроковими позиками та передачі видаткових повноважень на місцевий рівень виключно з одночасною передачею фінансового ресурсу.
Галина Маркович зазначила, що усі пропозиції на даний час опрацьовуються відповідними структурними підрозділами Міністерства фінансів та розглядатимуться при подальшій підготовці проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік».
Нагадаємо, проект закону про бюджет схвалюється Кабінетом Міністрів та до 15 вересня вноситься до Верховної Ради України на затвердження.
Tags:
Source:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Share the news:
18 November 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...
18 November 2024
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...
Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...
18 November 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...
18 November 2024
Announcement: Presentation of findings of the...
On 18 November 2023 (12.30-13.30 EET) the presentation of findings of the eighth Nationwide Sociological Survey on...