Особливості формування проектів місцевих бюджетів на 2018 рік обговорили під головуванням Міністра фінансів України Олександра Данилюка за участі директорів департаментів фінансів обласних, Київської міської державних адміністрацій, представників секретаріату Кабінету Міністрів України, Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, асоціацій органів місцевого самоврядування.
З новими підходами до розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами ознайомив учасників наради заступник Міністра освіти та науки Павло Хобзей. На основних пріоритетних напрямках реалізації реформи охорони здоров’я зосередив увагу заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтунець.
Представники асоціацій органів місцевого самоврядування взяли активну участь в обговоренні положень закону про державний бюджет на 2018 рік в частині місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.
Продовженням обговорення проекту бюджету на 2018 рік стало засідання Асоціації фінансистів України. Про це повідомила Галина Маркович, координатор напрямку «Місцеві бюджети» Проектного офісу секторальної децентралізації.
За її словами, серед основних порушених питань - необхідність розробки та затвердження державних стандартів та нормативів надання послуг закладами бюджетної сфери (освіти, охорони здоров’я, культури тощо), що дасть можливість активізувати роботу з формування оптимальної мережі цих закладів та підвищить ефективність планування і використання коштів на їх утримання.
Учасники зустрічі також констатували, що збільшення потребують прогнозні обсяги субвенцій: освітньої та медичної; на проведення перших місцевих виборів в громадах; на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
Обговорили фінансисти і необхідність внесення змін до Бюджетного кодексу України в частині:
- збільшення нормативів зарахування до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб взамін планування додаткової дотації на фінансування переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я;
- передбачення стабілізаційної дотації до завершення процесу об’єднання територіальних громад, що дасть можливість врегульовувати питання збалансування місцевих бюджетів;
- врегулювання питання компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян шляхом надання місцевим бюджетам відповідної субвенції або запровадження адресної грошової допомоги.
Окрему увагу приділили потребам визначення механізму погашення заборгованості місцевих бюджетів перед державним бюджетом за середньостроковими позиками та передачі видаткових повноважень на місцевий рівень виключно з одночасною передачею фінансового ресурсу.
Галина Маркович зазначила, що усі пропозиції на даний час опрацьовуються відповідними структурними підрозділами Міністерства фінансів та розглядатимуться при подальшій підготовці проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік».
Нагадаємо, проект закону про бюджет схвалюється Кабінетом Міністрів та до 15 вересня вноситься до Верховної Ради України на затвердження.
Tags:
Source:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
23 December 2024
Завершення закупівельного 2024 року з...
Експерти Програми USAID DOBRE підготували розʼяснення на тему «Завершення закупівельного 2024 року з урахуванням...
23 December 2024
Децентралізація 2024: підсумки року
Децентралізація 2024: підсумки року
Чим запам’ятається 2024 рік учасникам процесу реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади?...
23 December 2024
«Агенції регіонального розвитку мають проявити...
Плани та пріоритети Міністерства розвитку громад та територій щодо діяльності агенцій регіонального розвитку (АРР),...
20 December 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...