Попри відпочинкову пору на навчання приїхали 26 представників 22 громад Чернігово-Сіверщини. Організатори прагнули на основі ідей проектів, що можуть реалізовуватися в дійсності, пройти разом зі слухачами частину проектного циклу – до логіко-структурної матриці включно. А через місяць продовжити працювати з іншими складовими, розпочавши з елементу, яким завершили – тобто з матриці. В якості інстурментарію пропонувалися такі ідеї: «Створення центрів соціальної активності на базі мережі бібліотек Михайло-Коцюбинської ОТГ», «Створення сільськогосподарського обслуговуючого кооператива для зберігання та продажу плодово-овочевої продукції у місті Семенівка», «Створення інформаційно-туристичного центру Олександра Довженка в селищі Сосниця», «Сприяння створенню та просування спортивних клубів на території Седнівської ОТГ для формування прихильності молоді до здорового способу життя» (остання, до речі, лише створюється), «Підвищення рівня спроможності розвитку молодіжного підприємництва на теренах Носівської ОТГ».
Тож предстаники громад ідентифікували зацікавлені сторони та цільвоу аудиторію своїх ймовірних проектів, створювали дерево цілей, а потім – дерево проблем, спробували сформулювати припущення та ризики до логіки впровадження. Працювали вони разом із радником із впровадження державної регіональної політики в Україні Програми «U-LEAD з Європою» В`ячеславом Топоровим, який задав тональність всього семінару, а також радниками з питань регіонального розвитку та децентралізації місцевого Центру Володимиром Бойком та Людмилою Чабак. Зрештою заняття перетворилися на невимушену розмову та творчу дискусію над причинно-наслідковими зв`язками.
Партнером Центру розвитку місцевого самоврядування в подібних навчальних заходах вже традиційно є Департамент економічного розвитку облдержадміністрації. Цього разу його фахівці розповіли про особливості проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС. При цьому наголошувалося на однотипності процедур, що розглядалися на семінарі, з тими, що передбачені для зазначених вище проектів.
Зрештою, вже на завершення навчання, пролунало питання – чи це не означає перезавантаження всієї управлінської системи сучасної України? Попри очевидні складнощі, що виникають під час запровадження нової методики, логіко-структурний підхід представникам громад сподобався своєю конкретикою, послідовністю та зорієнтованістю на досягнення мети.
Attached images:
Tags:
Viacheslav Toporov international support regional development
Область:
Чернігівська областьSource:
Чернігівський центр розвитку місцевого самоврядування
22 January 2025
До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» долучаться ще 150 громад, – Олексій Кулеба
До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»...
Понад 100 голів громад, представників обласних військових адміністрацій, волонтерських рухів та міжнародних...
22 January 2025
Відбулося перше засідання Координаційного...
У рамках центру також створено три основні робочі групи. Протягом засідання Віце-прем’єр-міністр з відновлення...
22 January 2025
5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»
5 днів до завершення прийому заявок на...
До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...
22 January 2025
Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку
Миттєвого переформатування громад не буде....
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...