На Рівненщині є всі передумови, щоби до кінця року сформувалося понад половина із запланованих об’єднаних громад

На Рівненщині є всі передумови, щоби до кінця року сформувалося понад половина із запланованих об’єднаних громад.

Про це заявили учасники прес-конференції «Стан об'єднання територіальних громад Рівненської області: підсумки півріччя 2017 року», що відбулася 13 липня у Центрі розвитку місцевого самоврядування.

Костянтин Мокляк, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Рівненської ОДА розповів журналістам, що на сьогодні в області вже сформовано 23 об’єднані територіальні громади, у дев’ятнадцяти з яких проведено перші місцеві вибори.

Очікують призначення ЦВК перших місцевих виборів 4 ОТГ - Демидівська, Тараканівська та новоутворені – Немовицька і Ярославицька громади. На завершальному етапі об’єднання перебувають Семидубська Дубенського та Зорянська Рівненського районів. Триває активна робота щодо формування Корецької, Великомежиріцької, Клеванської, Дядьковицької, Олександрійської, Оженинської, Степанської, Великомидської, Мізоцької об’єднаних територіальних громад. Отож, цілком можливо, що вже цього року в області буде сформовано більша половина із визначених у Перспективному плану формування територій громад ОТГ (заплановано 64). До початку реформи в регіоні було 365 місцевих рад.

Також, представник облдержадміністрації розповів яким чином уряд та обласна влада фінансово підтримують об’єднані громади. Мова йшла, зокрема, про субвенцію на розвиток інфраструктури та проекти Державного фонду регіонального розвитку.

В свою чергу Руслан Сивий, директор Рівненського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» звернув увагу на перепонах для розвитку ОТГ. Так, діюче законодавство суттєво відстає від реалій життя об’єднаних громад. Саме тому надважливо, щоб до літніх канікул парламент ухвалив ряд децентралізаційних законопроектів. Це дасть поштовх як до утворення нових громад, зокрема довкола міст обласного значення, так і посилить спроможність існуючих ОТГ.

Крім того, у своєму виступі пан Руслан зупинився на планах діяльності Центру, зокрема, щодо проведення у липні публічного заходу на тему медичної реформи за участю, як представників МОЗ так і експертів з питань децентралізації.

Успішним досвідом функціонування об’єднаної громади та викликами із якими доводиться стикатися лідерам громад рівненським журналістам розповівголова Бугринської сільської об’єднаної територіальної громади Сергій Пилипчук. За його словами, мешканці об’єднаних громад повірили у можливість змін на краще тому лідери ОТГ не мають права їх розчаровувати. Він розповів про реалізовані за кошти субвенції та ДФРР проекти, успішну діяльність місцевого комунального підприємства, плани з формування добровільної пожежної команди та нове бачення ролі закладів культури на селі.

Також місцеві журналісти цікавилися й іншими питаннями: майбутнім лікарні у Деражненській ОТГ, тривалістю добровільного етапу об’єднання громад, можливими змінами у законодавстві щодо розширення переліку доходів бюджетів ОТГ.

14.07.2017 - 16:27 | Views: 8293

Attached images:

Область:

Рівненська область

Source:

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

19 November 2024

На Вінниччині обговорили, як втілити реформу профільної середньої освіти

На Вінниччині обговорили, як втілити реформу...

14 листопада у Вінниці відбулося громадське обговорення реформи профільної середньої освіти, яка передбачає вибір...

19 November 2024

МОП та Мінсоцполітики запускають освітню програму для підготовки нянь у рамках проєкту підтримки сімей з дітьми

МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...

Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...

19 November 2024

Zhovkva Becomes Investment Hotspot with Thriving Business Opportunities

Zhovkva Becomes Investment Hotspot with...

Entrepreneurship and innovation sit at the heart of the development strategy for Zhovkva, a dynamic community in Lviv...