Участь у засіданні «круглого столу» на тему «Актуальні питання щодо діяльності органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних громад у сфері безпеки і правопорядку» взяли тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Олександр Марченко та директор Департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації Олександр Милаш
У вступному слові Олександр Марченко говорив про те, що наразі у державі із реформуванням системи органів місцевого самоврядування та децентралізації державної влади поступово починають реалізовуватися й інші, пов’язані з цими процесами, реформи – медична, освітня тощо. А створення сучасних центрів безпеки на базі об’єднаних територіальних громад – це один із напрямків, який сьогодні впроваджується в громадах.
Експерт із децентралізації Сумського ВП Центру розвитку місцевого самоврядування Дмитро Лук’янець розповів учасникам «круглого столу», як функціонують сьогодні Центри безпеки громад в Хмельницькій та Донецькій областях і окреслив законодавчу базу з цього питання. Він повідомив і про те, що наявність ЦБГ на території об’єднаної територіальної громади – задоволення не з дешевих.
«Створення Центрів безпеки громад — це можливість і спроможність громади повноцінно убезпечити життя своїх мешканців. Це комплексний підхід — у такому Центрі буде розміщено пожежно-рятувальний підрозділ, кабінет дільничного офіцера поліції, за необхідності ФАП, – говорив він. – Найбільш важливим питанням при створенні ЦБГ є питання його фінансового та матеріально-технічного забезпечення. Мінімальні потреби у фінансуванні ЦБГ можуть складати 3-4 мільйони».
Директор Департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації Олександр Милаш теж акцентував на тому, що питання створення Центрів безпеки залежить від спроможності громад.
«Ми переглянули чимало моделей Центрів безпеки в ОТГ в різних областях України. Це питання непросте. Адже необхідно, щоб був і зв'язок, і устаткування, і техніка, і готовність персоналу, – зазначив він. – Тому я вважаю, що створення Центрів безпеки є дуже доцільним, а на сьогодні доступно лише для спроможних громад, адже такі Центри потребують ресурсів не лише на початковому етапі, а й на етапі утримання».
Share the news:
12 November 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 November 2024
Strengthening the Local Economy. What Are...
Today, the economic success of a community is based not only on the quantity of goods produced, but also on its...
12 November 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 November 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...