Запоріжжя стало центром збору представників органів влади, донорської спільноти та об’єднаних територіальних громад, мета яких – вироблення концепції спільних дій щодо подальшого реформування місцевого самоврядування та ефективного проведення децентралізації в Україні. В рамках Міжрегіональної конференції з децентралізації фахівці з 10 областей (Запорізької, Дніпропетровської, Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Херсонської, Миколаївської, Кіровоградської, Тернопільської) зібрались 15-16 червня обговорити тему «Децентралізація: історії успіху об’єднаних територіальних громад».
Підбивши підсумки стартового етапу децентралізації на історіях успіху об’єднаних територіальних громад, представники центральних та місцевих органів влади й органів місцевого самоврядування окреслили проблеми та перспективи впровадження реформи. Міжнародні партнери - Європейський Союз та Програма Розвитку ООН в Україні - поділились досвідом підвищення спроможності громад, а передові громади – учасники спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) представили кращі практики вдосконалення інфраструктурних об’єктів, реалізації власних мікропроектів на принципах сталого розвитку.
Лідерів громад привітав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, який в четвер, 15 червня, знаходиться з робочим візитом у Запорізькій області.
- Три роки тому я навіть не мріяв, що буду зустрічатись з головами об’єднаних територіальних громад. Адже у реформи було дуже багато скептиків, - зізнався Володимир Гройсман, назвавши реформу з децентралізації найважливішою з усіх, які проходять в країні.
За словами глави Уряду, сьогодні, коли в Україні вже створено 413 громад і ще у десятків – вибори на часі, найголовніше завдання – забезпечити прозорість використання ресурсів і включеність громадян в прийняття рішень.
- В цьому році на підтримку громад буде спрямовано 1,5 млрд. грн.. Але ми повинні розвивати локальну економіку, в першу чергу, через підтримку фермерства, - зазначив Володимир Гройсман.
Як пояснив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, який супроводжував Прем’єра під час візиту, власні ресурси громад Запорізької області в 2016 році збільшились майже в три рази (або на 62 млн. грн.), а доходи бюджетів ОТГ (з трансфертами) зросли більше ніж у 6 разів.
Нагадаємо, на сьогодні в Запорізькій області створено і функціонують 24 об’єднані територіальні громади. У 20-ти ОТГ ініційовано процес їхнього створення.
Share the news:
12 November 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 November 2024
Strengthening the Local Economy. What Are...
Today, the economic success of a community is based not only on the quantity of goods produced, but also on its...
12 November 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 November 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...