«Долина хоча є містом районного значення і поки ми не утворили об’єднаної громади, але наше місто скористало сповна з бюджетної децентралізації. Починаючи з 2015 року бюджет розвитку зріс в рази. До прикладу, до 2015 року ми мали бюджет розвитку 3-4 млн грн. От на дороги ми могли направити 1 млн грн. Та хіба за цей мізер зробиш все те, що потрібно? А в 2015 році ми вже мали бюджет розвитку обсягом 20 млн грн, минулого року – близько 40 млн грн. В цьому році очікуємо стільки ж. Крім того, ми працювали з нормативно-грошовою оцінкою – в нас збільшився плата за землю, а це один з основних бюджетоутворюючих платежів».
Так Долинський міський голова Володимир Гаразд пояснює результат фінансової децентралізації в місті Долина. Це районний центр на Івано-Франківщині.
«З початком фінансової децентралізації почали оживати наші кровоносні судини – дороги. В першу чергу ми спрямували кошти саме на будівництво та ремонт доріг. Вони потрібні всім: підприємцю, «шкільному автобусу», медичній допомозі… Вже три роки інтенсивно інвестуємо в дороги. Більше 20 млн ргн спрямували. Завершуємо в цьому році облаштування всіх прибудинкових територій. Відремонтували вулиці, де ще вчора взагалі доріг не було. Ще якихось три роки, і для Долини питання ремонту доріг буде закрите», - розповів міський голова.
За його словами, децентралізація для Долини – це також втілення програм з енергозбереження, безпеки, ремонту житлового фонду на умовах спів фінансування, створення нових робочих місць.
«Фінансова децентралізація напряму впливає на створення нових робочих місць. Що може бути кращим стимулом для цього, як не фінансування тієї чи іншої сфери? Ми маємо кошти, направляємо їх на розвиток місцевої економіки у вигляді замовлень на роботи і це автоматично створює робочі місця у всіх сферах. Звідси - зростання рівня місцевої економіки. А в масштабах країни близько 50 млрд грн, які додатково пішли на рівень місцевого самоврядування – це колосальне місцеве замовлення», - констатував Володимир Гаразд.
«Додам, що не чувано і не бачено для всіх, що Уряд віддав таку велику частку коштів на місцях. Такого ніколи не було. Хто б і як там не критикував, все таки треба визнати, що центр віддав кошти на місця. І громади – хтось в більшій мірі, хтось в меншій мірі, але всі мають більше коштів на розвиток. Можуть бути два однакові міста з однаковими можливостями, але в одних чогось коштів більше, в інших – менше. Тут залежить від управлінської команди і від ефективності її роботи», - зазначив міський голова.
Нагадаємо, що у січні-травні 2017 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 72,3 млрд грн, що складає 44,5 % від річних планових призначень, затверджених місцевими радами. Приріст надходжень до відповідного періоду минулого року склав 34,3 % або 18,5 млрд гривень. При цьому, по 19 областях забезпечено темп приросту надходжень вище середнього по Україні. А власні доходи місцевих бюджетів 366 об’єднаних територіальних громад зросли за цей період майже у 2 рази та склали 3,2 млрд грн (+1,6 млрд грн).
Tags:
Область:
Івано-Франківська областьSource:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Share the news:
12 November 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 November 2024
Strengthening the Local Economy. What Are...
Today, the economic success of a community is based not only on the quantity of goods produced, but also on its...
12 November 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 November 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...