Без участі громадян в процесі прийняття рішень демократичне врядування неможливе, - експерт Ради Європи
Участь громадян є важливою складовою будь-якого демократичного суспільства. Для того щоб децентралізація продемонструвала позитивний ефект, органи місцевого самоврядування повинні сприяти та підтримувати участь громадян, як особисто, так і з допомогою різноманітних громадських організацій. Держава повинна встановити та забезпечити мінімальні стандарти на законодавчому рівні, надавати сприяння та підтримку громадам у впровадженні добрих практик участі громадян у процесах прийняття рішень.
По це сказав голова Офісу Ради Європи пан Мортен Енберг під час круглого столу «Партисипативна демократія в системі місцевого самоврядування», організований Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
Під час круглого столу було представлено висновок Спеціального Радника Уряду України з питань децентралізації «Інструменти партисипативної демократії: європейські стандарти та практики», який було підготовлено на запит Комітету. Документ містить інформацію щодо міжнародних та європейських стандартів, зокрема, стандарти Ради Європи, щодо участі громадян в цілому та на місцевому рівні, огляд нормативно-правової бази та інструментів участі в Україні, різні рівні та форми участі громадян, підходи до нормативно-правового регулювання та приклади інструментів участі в європейських країнах.
Разом з новими технологіями та можливостями з’являються й нові форми участі. Учасники круглого відзначили, що навіть в теперішніх умовах та в рамках існуючої законодавчої бази різноманітні інструменти участі громадян активно впроваджуються в муніципалітетах в Україні – нові партисипативні тренди, такі як е-участь, розумне місто та партисипативне бюджетування. Так, місто Дрогобич активно впроваджує інструменти е-участі та надалі планує залучасти жителів за допомогою різних е-рішень та онлайн платформ, до прикладу, розробка та впровадження мобільних додатків для мешканців.

Tags:
Source:
Програма Ради Європи «Децентралізація та територіальна консолідація в Україні»

Share the news:
28 March 2025
Відтермінування розробки комплексних планів громад: Парламент ухвалив закон, але…
Відтермінування розробки комплексних планів...
25 березня 2025 року Верховна Рада України повторно після правок від Президента ухвалила в цілому проєкт Закону №9549...
28 March 2025
Уряд схвалив початок реалізації нової фази Програми екстреного відновлення
Уряд схвалив початок реалізації нової фази...
Кабінет Міністрів України схвалив підписання Грантової угоди, яка дозволить розпочати четверту фазу Програми...
28 March 2025
Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з правил та фінансові моделі (запис вебінару)
Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з...
Швейцарсько-український проєкт DECIDE провів вебінару «Формування мережі ліцеїв: принципи, винятки з правил та...
27 March 2025
Collaboration That Makes a Difference: National Associations Unite for a Common Vision
Collaboration That Makes a Difference: National...
On 27 March 2025, in Kyiv, the Polaris Programme "Supporting Multilevel Governance in Ukraine" signed Memoranda of...