Можливість розпоряджатися землями поза межами населених пунктів є найбільш очікуваним інструментом на місцях для розвитку громад. Про це у рамках проекту «Речники громад» в Українському кризовому медіа-центрі розповів голова Глобинської об’єднаної територіальної громади Полтавської області Станіслав Джусь.
«Виходить так, що наразі ми є повноцінними керівниками лише у населених пунктах, – зазначив він. – А поза населеними пунктами, хоча це і територія нашої громади, ми вже безсилі. Це провокує конфлікти. Адже, наприклад, за законом ми повинні надавати землю воїнам АТО. І начебто землі цієї довкола багато, але ми не розпоряджаємося нею. Є і ще один важливий момент. Інвестори інколи цікавляться міською територією. Зазвичай, їх цікавлять приміські ділянки. І якщо ти не можеш запропонувати їх інвесторові, дуже важко створити умови для інвестицій».
Говорячи про хід реформи, Станіслав Джусь підкреслив, що завдяки децентралізації вже створені комфортні умови для проживання мешканців його громади, спрощене надання послуг та створено фінансовий потенціал, який дає можливість вирішувати проблеми людей.
«Аналізуючи проблеми населених пунктів, які хотіли приєдналися до нас, ми зрозуміли, що тільки об’єднавши наші бюджети, ми зможемо досягти реальних змін у тому, що стосується освіти, охорони здоров’я, спорту, культури тощо, – зазначив Станіслав Джусь. – Саме тому ми об’єдналися одними з перших на Полтавщині».
За словами пана Джуся, завдяки об’єднанню громада отримала реальні ресурси, якими раніше могли похвалитися лише міста обласного значення. Завдяки ним минулоріч вдалося відремонтувати понад 13 кв. км дорожнього покриття – 3,5 млн грн Глобинська громада виділила на капітальний ремонт доріг і стільки ж – на поточні дорожні ремонти.
Також Глобинська громада нещодавно прийняла чотирирічну комплексну програму розвитку освіти вартістю понад 60 млн грн. Незважаючи на те, що заклади освіти було передано глобинцям лише 1 вересня минулого року, вони вже вклали у їхній ремонт понад 3,6 млн грн власних коштів і ще 800 тис. грн – у оснащення та матеріально-технічну базу шкіл.
За словами Станіслава Джуся, власні надходження його громади у 2015 році склали 18,8 млн грн, а минулоріч вони зросли у 4 рази: до 83 млн грн. Завдяки цьому вдалося розпочати роботу над 63-ма проектами. Серед них були такі нестандартні проекти, як забезпечення стипендіями обдарованих дітей, а також створення власної громадської варти.
Video:
Tags:
Область:
Полтавська областьГромади:
Глобинська міська об’єднана територіальна громадаSource:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Share the news:
08 November 2024
21 листопада - тренінг «Окремі питання...
21 листопада о 10.30 розпочнеться тренінг на тему: «Окремі питання благодійної та гуманітарної допомоги, яка...
08 November 2024
Оновлення Положення про атестацію педагогічних працівників: основні зміни
Оновлення Положення про атестацію педагогічних...
Міністерство освіти і науки України оновило Положення про атестацію педагогічних працівників, затверджене наказом від...
08 November 2024
Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище
Шполянська громада підтримує і розвиває своє...
У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...
08 November 2024
Announcement: Presentation of findings of the...
On 18 November 2023 (12.30-13.30 EET) the presentation of findings of the eighth Nationwide Sociological Survey on...