Завдяки фінансовій децентралізації за останні два роки кількість місцевих бюджетів, що потребують додаткових дотацій, зменшилася майже на 24%. Про це на прес-конференції в Укрінформі заявив перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Зниження дотаційності місцевих бюджетів – один з головних показників, який свідчить про підвищення фінансової незалежності органів місцевого самоврядування. «До 2014 року відсоток дотаційності місцевих бюджетів становив 96,3%, а донорами у нас було 3,7% місцевих бюджетів. І з 2014 року, якщо порівнювати з 2017 роком, кількість дотаційних бюджетів знизилася на 23,8%. У свою чергу, обсяг бюджетів-донорів наразі становить 16,2%, тобто відбулося їхнє зростання на 12,5%», – сказав Олександр Слобожан.
До 2014 року органи місцевого самоврядування були у стані позичальників. «Вони буди вимушені постійно з простягнутою рукою звертатися до Києва щоб їм позичили гроші на фінансування тих чи інших повноважень», – повідомив Олександр Слобожан.
а його словами, з 2014 року кількість казначейських позик на покриття тимчасових касових розривів місцевих бюджетів зменшилася в 58 разів. «Це позитивні показники, які свідчать про успіх децентралізаційної реформи. Тож заяви про те, що через децентралізацію відбувається знищення українського села, ми вважаємо неприпустимими», – резюмував перший заступник виконавчого директора Асоціації міст України.
Якщо раніше була поширеною практика блокування Державний казначейством рахунків місцевих бюджетів на виплату видатків на забезпечення життєдіяльності населених пунктів, то тепер ситуація змінилася. «З 2015 року Держказначейство почало нормально працювати. В Бюджетному кодексі було запроваджено норми, які нівелюють негативний вплив казначейства на розподіл фінансових ресурсів місцевих бюджетів. Запроваджено автоматичну систему, зараз казначейство працює як годинник», – зазначив Олександр Слобожан. Тобто, завдяки бюджетній децентралізації у муніципалітетів з’явилися серйозні кошти, і вони їх абсолютно спокійно, вільно, без будь якої вказівки із центру, без блокування, використовують на потреби громади.
Презентація у форматі PDF є ТУТ
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...