Добровільне приєднання: які можливості дає громадам новий закон, - коментар народного депутата

9 лютого було прийнято законопроект № 4772 про добровільне приєднання громад. Завдяки йому громади, що залишилися поза процесом об'єднання, зможуть стати частиною об'єднаної територіальної громади, створеної раніше

Народна депутатка Вікторія Пташник розповідає про цей законопроект.

Вікторія Пташник: Ідея законопроекту виникла ще влітку 2015 року. Наприкінці 2015 року ми сформували її в законопроект і подали. Потім були численні блокування в парламенті. Реформа децентралізації не є лобістською. На ній не можна заробити, тому частина депутатів блокувала її, а частина ставилася байдуже.

Ілона Довгань: Але вас підтримав 241 депутат.

Дві опозиційні демократичні сили не підтримали. Один голос дала Батьківщина. Це була Альона Шкрум. Самопоміч теж дала лише один голос.

Ілона Довгань: Про що йдеться в законопроекті 4772?

Вікторія Пташник: Коли розпочався процес об’єднання територіальних громад, не всі вірили в успішність цієї реформи. Деякі вирішили подивитися, що буде відбуватися. Дехто просто не хотів брати участь. Тому у нас виявилося 159 об’єднаних територіальних громад, які пройшли процедуру виборів. Після цього вони отримали певні фінанси, набагато більші, ніж раніше. Далі вони почали вирішувати, яким чином ними розпоряджатися.

Ті громади, які опинилися поза процедурою об’єднання, не приймали такого рішення про входження до об’єднаної територіальної громади, побачили, як потроху починають розвиватися їхні сусіди. Але законодавство не дозволяло спрощеної процедури приєднання, бо для цього потрібно було б проводити вибори у всій об’єднаній територіальній громаді. Але це було б нечесно та неефективно.

Ідея цього законопроекту полягала у наданні можливості приєднання за певною процедурою. На сьогоднішній день селищна рада може прийняти рішення про приєднання до конкретної об’єднаної територіальної громади, суміжною до якої вони є. Далі це рішення вони надсилають до об’єднаної територіальної громади, яка приймає відповідне рішення. Після цього вони проходять процедуру об’єднання. Вибори призначаються не на всій території, а тільки в тій частині, яка приєднується, щоб ця частина громади мала своїх представників в органах місцевого самоврядування.

На сайті «Децентралізація влади» можна знайти успішні проекти об’єднаних територіальних громад. Наприклад, Клесівська об’єднана громада, що на Рівненщині, говорить, що у селище Карпилівка за роки незалежності не потрапляло навіть 10-ї частини того, що прийшло після об’єднання. У селищі були певні проблеми зі світлом.

До об’єднання можливо було провести ремонтні роботи приблизно на 50 тисяч гривень. Після створення об’єднаної територіальної громади сума зросла до 550 тисяч гривень. Таким чином вони забезпечили світлом жилий масив.

Меджибізька об’єднана громада на Хмельниччині вже рік розпоряджається своїми коштами. Вони фінансують терапевтичне відділення, щоб забезпечити територіально доступну медичну допомогу, і планують відкрити аптеку.

У Парафіївській об’єднаній громаді на Чернігівщині триває реконструкція об’єктів соціальної інфраструктури — дороги.

Григорій Пирлік: Були випадки нерозуміння об’єднаними громадами того, як працювати у питаннях соціального захисту.

Вікторія Пташник: Проблеми були не тільки в цьому. Дехто не розумів, як оформити документи в процесі об’єднання. Але не помиляються ті люди, які нічого не роблять. Законопроект 4772 виник як реація на те, що хтось залишився поза процесом об’єднання. Є ще законопроект 4773, який дозволить тим об’єднананим територіальним громадам, які не відповідають перспективним планам, підтримувати прямі відносини з держбюджетом.

13.02.2017 - 11:23 | Views: 13896
Добровільне приєднання: які можливості дає громадам новий закон, - коментар народного депутата

Video:

Tags:

V.Ptashnyk

Source:

Громадське радіо

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

12 November 2024

Strengthening the Local Economy. What Are Creative Hubs and How Do They Breathe Life into Communities

Strengthening the Local Economy. What Are...

Today, the economic success of a community is based not only on the quantity of goods produced, but also on its...

12 November 2024

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...

Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...

12 November 2024

Як громадам ставати регіональними полюсами зростання

Як громадам ставати регіональними полюсами...

Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...