У Полтаві представників ОТГ області навчає німецький професор

 Сьогодні у Полтавській ОДА для представників об’єднаних територіальних громад області проходить інтерактивна лекція “Ключові аспекти просторового планування і розвитку. Німецький досвід і перспективи для України” у рамках проекту “Підтримка реформи децентралізації в Україні”, що виконується Федеральною німецькою установою з міжнародного співробітництва (GIZ) за програмою “U-LEAD з Європою: Розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку”. Лекцію читає німецький експерт, професор, доктор Янош Бреннер.

Захід організований Департаментом економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА спільно з експертами проекту “Підтримка реалізації реформи децентралізації в Україні”.

Відкрив його перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, який наголосив на актуальності використання німецьким досвідом з просторового планування, як важливого аспекту стратегічному плануванню розвитку громад.

“Цей семінар дуже важливий для усіх нас. Бо експерти проекту поділяться німецьким досвідом з просторового планування, що є дуже важливим аспектом у стратегічному плануванні територій. Наш сьогоднішній гість розповість з якими проблемами стикалися вони. Наразі на Полтавщині створено 14 ОТГ, 12 з них утворені у 2015, 2 — цьогоріч. Чекаємо, що 18 грудня будуть створені ще Великосорочинська, Решетилівська, Засульська ОТГ. Також проект GIZ надасть фінансову підтримку на реалізацію 5 мікропроектів для Шишацької Пирятинської, Омельницької, Глобинської та Сергіївської ОТГ”, – сказав Андрій Пісоцький.

Він висловив сподівання, що сьогоднішня лекція стане у нагоді усім представникам громад.

“Цього тижня я зустрічався з керівником агенції, яка займається створенням індустріальних парків. Він розповів, що є на сьогодні іноземні підприємства, які хочуть заходити в Україну та розвивати тут свої підприємства. На жаль, інвестори більш зацікавлені у західних областях, але так само розглядають і Полтавську. Так от, для того, аби вони мали можливість приїхати сюди, в кожній ОТГ, районі чи місті повинна бути, перш за все, містобудівна документація, що є основою для проведення земельних аукціонів, базою для інвестиційних проектів, які у подальшому будуть передбачати забудовування територій. Я вважаю, що після того, як у другому читанні буде прийнятий Закон “Про індустріальні парки”, то території, які будуть мати таку документацію та зможуть створити відповідні умови, надати і запропонувати можливі преференції для компаній, – зможуть отримати інвестиції і побудувати на своїх територіях підприємства, які б впливали на розвиток інфраструктури та надходження коштів до місцевих бюджетів”, – наголосив Пісоцький.

У свою чергу координатор проекту “Підтримка децентралізації України” у Полтавській області (GIZ Office Poltava) Богдан Алещенко, подякував облдержадміністрації та обласній раді за сприяння та підтримку у розвитку реформи децентралізації на Полтавщині.

“Ми працюємо з липня, і за цей період уже провели низку різних заходів, спрямованих на підтримку децентралізації — це і тренінги, і навчання, і семінари. Також ми зібрали групу представників різних ОТГ, і у кінці цього місяця відвідаємо Німеччину для вивчення досвіду з децентралізації з можливою його імплементацією в нашу область”, – зазначив Алещенко.

Він наголосив, що на сьогодні Полтавщина є однією із лідерів у процесі реформи децентралізації.

“Це позитивно, але це викликає і деякі проблеми, з якими постійно стикаються мешканці громад, в яких проходять трансформаційні процеси. Особливо – зонування територій, стратегічний розвиток та інтеграція людських ресурсів, демографічні чинники, які впливають на розвиток. Тому ми дуже раді, що з нами сьогодні ділитимуться німецьким досвідом, який можливо можна буде якось трансформувати на українські реалії”, – сказав Богдан Алещенко.

Область:

Полтавська область

Source:

«Новини Полтавщини»

Share the news:

Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Read more:

20 September 2024

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю. Інтерв’ю Юрія Фомічева

Інфраструктурний рай на кордоні з Білоруссю....

Славутицький міський голова Юрій Фомічев про те, як за рахунок міжнародної співпраці подвоїти місцевий бюджет і...

19 September 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 September 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 September 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...