У Полтаві представників ОТГ області навчає німецький професор
Сьогодні у Полтавській ОДА для представників об’єднаних територіальних громад області проходить інтерактивна лекція “Ключові аспекти просторового планування і розвитку. Німецький досвід і перспективи для України” у рамках проекту “Підтримка реформи децентралізації в Україні”, що виконується Федеральною німецькою установою з міжнародного співробітництва (GIZ) за програмою “U-LEAD з Європою: Розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку”. Лекцію читає німецький експерт, професор, доктор Янош Бреннер.
Захід організований Департаментом економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської ОДА спільно з експертами проекту “Підтримка реалізації реформи децентралізації в Україні”.
Відкрив його перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький, який наголосив на актуальності використання німецьким досвідом з просторового планування, як важливого аспекту стратегічному плануванню розвитку громад.
“Цей семінар дуже важливий для усіх нас. Бо експерти проекту поділяться німецьким досвідом з просторового планування, що є дуже важливим аспектом у стратегічному плануванні територій. Наш сьогоднішній гість розповість з якими проблемами стикалися вони. Наразі на Полтавщині створено 14 ОТГ, 12 з них утворені у 2015, 2 — цьогоріч. Чекаємо, що 18 грудня будуть створені ще Великосорочинська, Решетилівська, Засульська ОТГ. Також проект GIZ надасть фінансову підтримку на реалізацію 5 мікропроектів для Шишацької Пирятинської, Омельницької, Глобинської та Сергіївської ОТГ”, – сказав Андрій Пісоцький.
Він висловив сподівання, що сьогоднішня лекція стане у нагоді усім представникам громад.
“Цього тижня я зустрічався з керівником агенції, яка займається створенням індустріальних парків. Він розповів, що є на сьогодні іноземні підприємства, які хочуть заходити в Україну та розвивати тут свої підприємства. На жаль, інвестори більш зацікавлені у західних областях, але так само розглядають і Полтавську. Так от, для того, аби вони мали можливість приїхати сюди, в кожній ОТГ, районі чи місті повинна бути, перш за все, містобудівна документація, що є основою для проведення земельних аукціонів, базою для інвестиційних проектів, які у подальшому будуть передбачати забудовування територій. Я вважаю, що після того, як у другому читанні буде прийнятий Закон “Про індустріальні парки”, то території, які будуть мати таку документацію та зможуть створити відповідні умови, надати і запропонувати можливі преференції для компаній, – зможуть отримати інвестиції і побудувати на своїх територіях підприємства, які б впливали на розвиток інфраструктури та надходження коштів до місцевих бюджетів”, – наголосив Пісоцький.
У свою чергу координатор проекту “Підтримка децентралізації України” у Полтавській області (GIZ Office Poltava) Богдан Алещенко, подякував облдержадміністрації та обласній раді за сприяння та підтримку у розвитку реформи децентралізації на Полтавщині.
“Ми працюємо з липня, і за цей період уже провели низку різних заходів, спрямованих на підтримку децентралізації — це і тренінги, і навчання, і семінари. Також ми зібрали групу представників різних ОТГ, і у кінці цього місяця відвідаємо Німеччину для вивчення досвіду з децентралізації з можливою його імплементацією в нашу область”, – зазначив Алещенко.
Він наголосив, що на сьогодні Полтавщина є однією із лідерів у процесі реформи децентралізації.
“Це позитивно, але це викликає і деякі проблеми, з якими постійно стикаються мешканці громад, в яких проходять трансформаційні процеси. Особливо – зонування територій, стратегічний розвиток та інтеграція людських ресурсів, демографічні чинники, які впливають на розвиток. Тому ми дуже раді, що з нами сьогодні ділитимуться німецьким досвідом, який можливо можна буде якось трансформувати на українські реалії”, – сказав Богдан Алещенко.
Поділитися новиною:
28 квітня 2025
Що передбачає новий законопроєкт «Про професійну освіту» - інфографіка
Що передбачає новий законопроєкт «Про...
Експерти Швейцарського-українського проєкту DECIDE підготували інфографіку з відповідями на такі запитання: Що...
28 квітня 2025
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний та безбар'єрний заклад освіти»
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний...
30 квітня о 12:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE «Яким має бути інклюзивний та...
28 квітня 2025
Як Україні виконати вимоги вступу до ЄС у сфері регіональної політики: стратегічні рекомендації
Як Україні виконати вимоги вступу до ЄС у сфері...
Міжнародні експерти Програми «U-LEAD з Європою» підготували підсумковий аналітичний документ «Як виконати вимоги...
27 квітня 2025
Міжнародне партнерство територіальних громад України: дані моніторингу Мінрозвитку
Міжнародне партнерство територіальних громад...
За даними Міністерства розвитку громад та територій України, станом на 1 квітня 2025 року українські територіальні...