Володимир Гройсман: Базовим рівнем у питанні децентралізації буде громада: село, селище, місто, а згодом - об’єднані громади

Базовим рівнем у питанні децентралізації буде громада: село, селище, місто, а згодом - об’єднані громади. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман після завершення засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України.

«Усі дійшли згоди, що базовим рівнем має бути громада, село, селище, місто, а у перспективі - об’єднані громади», - зазначив керівник Парламенту.

Володимир Гройсман підкреслив, що у ході дискусії усі учасники засідання підтримали думку, що децентралізація має «триматися на «трьох китах»: надання громадам повноважень, фінансової самостійності і механізмів ефективного контролю за здійсненням цих повноважень. «Коли ми надамо повноваження, ми повинні забезпечити контроль на місцях», - сказав він.

Також, зазначив Володимир Гройсман, виконавчий орган має бути сформований на рівні району і мати відповідну компетенцію; свої виконавчі органи матиме й область.

Як позитив, сказав Голова Верховної Ради, було відзначено результати фінансової децентралізації - грошей на низовому рівні стало більше, «а це ремонт шкіл, доріг, розвиток територій, будівництво нових об’єктів».

Він повідомив, що засідання відбувалося за участю голів обласних рад і глав обласних державних адміністрацій. «Усі були єдині у тому, що Президент сьогодні - стрижень змін, реформ, ми маємо повну підтримку Уряду і Прем’єр-міністра України», - сказав він.

Володимир Гройсман також повідомив, що найближчим часом Конституційна комісія обговорюватиме зміни до Конституції у частині децентралізації, аби знайти компромісний варіант, який би згодом підтримав весь Парламент.

Керівник Парламенту підкреслив, що мають бути запропоновані такі моделі змін, які б «мали шанс бути ухваленими в українському Парламенті» і закріплювали для місцевого самоврядування принципи повсюдності та фінансової спроможності, зокрема, у частині надання громадам права на частину загальнодержавних податків.

Також, вважає Володимир Гройсман, у проекті змін мають бути передбачені механізми реагування на порушення Основного закону, зокрема, у частині проявів сепаратизму та намагань порушити територіальну цілісність держави. «Це дуже важливе питання, це було видно на прикладі дій парламенту Криму. Тоді треба було мати чіткі механізми зупинки сепаратизму», - сказав Володимир Гройсман.

Він також повідомив, що ближчим часом має намір провести консультації з фахівцями Венеціанської комісії.

15.06.2015 - 15:10 | Views: 22266
Володимир Гройсман: Базовим рівнем у питанні децентралізації буде громада: село, селище, місто, а згодом - об’єднані громади

Tags:

Volodymyr Groysman amalgamation of hromadas Constitution law

Source:

Прес-служба Верховної Ради України

Read more:

07 January 2025

Реабілітація в Охтирці та сміттєпереробна лінія у гірській Ясені: учасники конкурсу Громада на всі 100

Реабілітація в Охтирці та сміттєпереробна лінія...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...

07 January 2025

Зі складського приміщення і роздягальні – до сучасного укриття. Як у 22 ліцеї Чернігова облаштували простір

Зі складського приміщення і роздягальні – до...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) 11 квітня 2022 року в усіх закладах загальної середньої освіти Чернігова...

07 January 2025

Еразмус+ для України-2025: покроковий гайд для новачків

Еразмус+ для України-2025: покроковий гайд для...

Завершення року і початок нового – це старт сезону можливостей у сфері грантів та проєктів. В рамках інформаційної...

07 January 2025

Закон про народовладдя на рівні місцевого самоврядування дозволяє жителям долучатися до ухвалення рішень у громадах

Закон про народовладдя на рівні місцевого...

Президент підписав Закон №3703 щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування (законопроект №7283) про...