Володимир Гройсман: Базовим рівнем у питанні децентралізації буде громада: село, селище, місто, а згодом - об’єднані громади

Базовим рівнем у питанні децентралізації буде громада: село, селище, місто, а згодом - об’єднані громади. Про це заявив Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман після завершення засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України.

«Усі дійшли згоди, що базовим рівнем має бути громада, село, селище, місто, а у перспективі - об’єднані громади», - зазначив керівник Парламенту.

Володимир Гройсман підкреслив, що у ході дискусії усі учасники засідання підтримали думку, що децентралізація має «триматися на «трьох китах»: надання громадам повноважень, фінансової самостійності і механізмів ефективного контролю за здійсненням цих повноважень. «Коли ми надамо повноваження, ми повинні забезпечити контроль на місцях», - сказав він.

Також, зазначив Володимир Гройсман, виконавчий орган має бути сформований на рівні району і мати відповідну компетенцію; свої виконавчі органи матиме й область.

Як позитив, сказав Голова Верховної Ради, було відзначено результати фінансової децентралізації - грошей на низовому рівні стало більше, «а це ремонт шкіл, доріг, розвиток територій, будівництво нових об’єктів».

Він повідомив, що засідання відбувалося за участю голів обласних рад і глав обласних державних адміністрацій. «Усі були єдині у тому, що Президент сьогодні - стрижень змін, реформ, ми маємо повну підтримку Уряду і Прем’єр-міністра України», - сказав він.

Володимир Гройсман також повідомив, що найближчим часом Конституційна комісія обговорюватиме зміни до Конституції у частині децентралізації, аби знайти компромісний варіант, який би згодом підтримав весь Парламент.

Керівник Парламенту підкреслив, що мають бути запропоновані такі моделі змін, які б «мали шанс бути ухваленими в українському Парламенті» і закріплювали для місцевого самоврядування принципи повсюдності та фінансової спроможності, зокрема, у частині надання громадам права на частину загальнодержавних податків.

Також, вважає Володимир Гройсман, у проекті змін мають бути передбачені механізми реагування на порушення Основного закону, зокрема, у частині проявів сепаратизму та намагань порушити територіальну цілісність держави. «Це дуже важливе питання, це було видно на прикладі дій парламенту Криму. Тоді треба було мати чіткі механізми зупинки сепаратизму», - сказав Володимир Гройсман.

Він також повідомив, що ближчим часом має намір провести консультації з фахівцями Венеціанської комісії.

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

12 листопада 2024

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади

Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...

Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...

12 листопада 2024

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку

Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...

Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...

12 листопада 2024

Як громадам ставати регіональними полюсами зростання

Як громадам ставати регіональними полюсами...

Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...