Що повинен знати депутат обласної ради, щоб реалізовувати запити громади, яка його обрала. Тонкощі бюджетування — не просто “голосувати за папірці” від розпорядників коштів, а розуміти усі можливості у формуванні бюджету.
Серія семінарів від DESPRO стартувала на Полтавщині за ініціативи голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького. “Це відповідь на запит депутатів, який неодноразово лунав у сесійній залі “Потрібно розібратись”. А для цього потрібно багато знати у правовому і економічному плані, розумітись на “підводних каменях”, щоб не дати ввести себе в оману”, – переконаний голова обласної ради.
«Особисто мене цікавить тема бюджетування, додаткових можливостей. Це одна з причини, чому ми залучили до участі у навчанні депутатів експертів саме міжнародної організації DESPRO, яка спеціалізується на проектах підтримки органів місцевого самоврядування. Тут маса проблем: сьогодні є програми і проектів різного рівня, про які представники громади або просто не знають, або не розуміють, як можна використати ці можливості. Хоча саме вони допоможуть зняти левову часку тиску саме на місцеві бюджети», – переконаний Олександр Біленький.
Та економічна стратегія — не єдина тема, якій присвячена програма. Права і можливості депутата місцевих рад — здавалося б і не питання. Є закони, демократичні, прогресивні і європейські. «Та чи вміють ними користуватись?”, – поставив присутнім запитання провідний експерт Олександр Солонтай. – А хто знає, що можливості і права депутатів обласної ради на їхній території ширші, ніж навіть у народного депутата і в плані отримання інформації, і в плані реалізації ініціатив? І за порушення цих прав, звертаю увагу, – не адміністративна, а кримінальна відповідальність».
Повчитись було чому. Особливо жвавим було обговорення практичних проблем, які виникають у депутатів під час їх роботи. Ініціатор проведення семінарів, голова обласної ради Олександр Біленький пообіцяв — навчання продовжиться. Була б лише зацікавленість депутатів.
«Цікава тема — парцитипаторне бюджетування. Участь громад у розподілі коштів — це нормальна європейська практика, яку потрібно адаптувати до потреб Полтавщини. От розробці механізмів ми і присвятимо наступні семінари», – сказав Олександр Біленький.
Attached images:
Tags:
Область:
Полтавська областьSource:
ОКІА «Новини Полтавщини»
20 December 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 December 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 December 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 December 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...