Виходячи з Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, Мінрегіон України працює над врегулюванням порядку вирішення питань адміністративно-територіального устрою.
Міністерство підготувало проект Закону «Про засади адміністративно-територіального Устрою України». Першу версію проекту цього документу ще в січні місяці цього року було направлено центральним органам виконавчої влади, державним адміністраціям, обласним радам, асоціаціям органів місцевого самоврядування, експертам та членам Цільової команди реформ Мінрегіону з питань децентралізації, місцевого самоврядування та регіональної політики для висловлення зауважень і пропозицій щодо цього законопроекту.
Слушні пропозиції та зауваження знайшли своє відображення у проекті, який сьогодні опубліковано на офіційному сайті Мінрегіону.
Законопроектом вводяться поняття: адміністративно-територіального устрою України, системи та рівнів адміністративно-територіального устрою, адміністративно-територіальної одиниці, населеного пункту (село, селище, місто);
встановлюються: засади на яких будується адміністративно-територіальний устрій, органи, до повноважень яких належить розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою, порядок утворення та ліквідації адміністративно-територіальних одиниць, встановлення і зміна їх меж, віднесення населених пунктів до категорії сіл, селищ, міст, найменування і перейменування населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць;
врегульовуються питання щодо Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць, сіл, селищ, міст, що входять до складу цих одиниць.
Нагадаємо, що вУкраїні відсутнє законодавство, яке унормовує порядок утворення, реєстрації, перетворення адміністративно-територіальних одиниць, а також населених пунктів. Поки залишається чинним у частині, що не суперечить Конституції, Указ Президії Верховної Ради Української РСР «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР» від 12 березня 1981 року!
За словами Першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслава Негоди, без законодавчого врегулювання засад адмінтерустрою, про логічну модель децентралізації годі й говорити.Адже влада зосереджується на певних територіальних утвореннях – громадах, районах, регіонах.
Ознайомитися з проектом Закону України «Про засади та порядок вирішенняпитаньадміністративно-територіального устрою України» можна ТУТ.
Довідково
В основу законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України»покладенінапрацюванняробочоїгрупи при Мінрегіоні за участіекспертівЮрія Ганущака та Анатолія Ткачука, а також варіант законопроекту «Про засади адміністративно-територіального устрою України», підготовлений Юрієм Ключковським та Наталею Богашевою.
Share the news:
14 November 2024
У Чернігові затвердили склад Піклувальної ради закладів освіти
У Чернігові затвердили склад Піклувальної ради...
Завдяки співпраці між Швейцарсько-українським проєктом DECIDE та Чернігівською міською територіальною громадою...
14 November 2024
Україна вперше приймала Європейський регіональний саміт шкільного харчування
Україна вперше приймала Європейський...
12-13 листопада в Києві пройшов перший Європейський регіональний саміт шкільного харчування, під час якого...
14 November 2024
Надавачі соцпослуг можуть звернутися до...
Відповідно до вимог Закону України «Про соціальні послуги» та постанови Кабмііну № 99, всі юридичні та фізичні...
14 November 2024
UCORD організував масштабне навчання за кордоном для АРР усіх областей України
UCORD організував масштабне навчання за...
Перше масштабне навчання для керівників агенцій регіонального розвитку та їх наглядових рад з усіх областей України...