У селах Хустського району Закарпаття місцеві ради і громадськість активізують процеси створення об’єднаних територіальних громад
Цими днями у регіональних консультантів було багато робочих зустрічей і консультацій у сільських громадах Хустського району. Звісно, мова йде про процеси практичного утворення об’єднаних територіальних громад (ОТГ) в рамках децентралізаційних реформ.
Перспективи Липчанської ОТГ
Команда консультантів Асоціації міст України з Ужгорода у селі Липча на запрошення сільського голови Малети Ю.І. провела консультативну зустріч з представниками ініціативних і робочих груп та депутатами сіл Липецька Поляна, Липовець і Липча, які ведуть переговори по створенню Липчанської ОТГ. У конфігурації Липчанської ОТГ – з огляду на природно-географічне розташування території повністю за річкою Ріка – не вистачає села Кошелево. Але Кошелівська сільська рада і активісти цієї громади ще не визначились з тим, у створенні якої ОТГ вони візьмуть участь. Дивна позиція, адже по цей бік р. Ріка інших сіл, аніж Липча, Липовець і Липецька Поляна просто немає! А про природне обмеження території ОТГ урядова методика дає чітке трактування.
Загалом активістів, депутатів та ініціаторів майбутньої Липчанської ОТГ (а їх зібралось 16 осіб) цікавило все: від переліку переваг від об’єднання – до процедурних питань створення ОТГ, від змін у бюджеті громади – до механізмів передачі земельних і майнових ресурсів, від вирішення кадрових питань – до ролі і зарплати нового актора у сільському місцевому самоврядуванні – старости. Наприкінці зацікавленої і корисної для обох сторін півторагодинної дискусії можна було підсумовувати: сільські депутати і активісти глибше усвідомили як сутність і зміст децентралізаційної реформи у місцевому самоврядуванні, так і набули більшої впевненості у своїх намірах і діях щодо створення Липчанської ОТГ. Утім, на жаль, у цій жвавій дискусії явно не вистачало представників Кошелевської громади.
Нижнє Селище готове до об’єднання
По-різному, але також цікаво і навіть інтригуюче проходили робочі консультаційні зустрічі у селах імовірно створюваної Нижньоселищненської ОТГ – самому Нижньому Селищі та селах Копашново і Нанково.
Консультаційна зустріч з Нижньоселищанським сільським головою Шолею І.М. і секретарем ради Ларь В.М. та активом села більше стосувалась аналізу розрахунків бюджету майбутньої ОТГ в конфігураціях Н.Селище – Копашново та Н.Селище – Копашново – Нанково. В обидвох варіантах досягаються суттєвий виграш і переваги від об’єднання. Повну версію читати ТУТ
Share the news:
12 November 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 November 2024
Strengthening the Local Economy. What Are...
Today, the economic success of a community is based not only on the quantity of goods produced, but also on its...
12 November 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 November 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...