Про внесення вкрай необхідних змін до Конституції України говорили нещодавно на засіданні регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування в Полтавському РВ Асоціації міст України (РВ АМУ).
…Обговорювали складне і надзвичайно важливе питання для подальшої успішної реалізації в країні необхідних реформ — невідкладність прийняття змін до Конституції в частині децентралізації. Розпочав засідання Миргородський міський голова Сергій Соломаха, який презентував присутнім проект ПУЛЬС, а також зазначив:
— Схвалення змін до Конституції України в частині децентралізації остаточно підтвердить незмінність курсу нашої держави до європейської спільноти.
Про нормативно-правове забезпечення децентралізації публічної влади як основи подальшого розвитку місцевого самоврядування в Україні розповів народний депутат України Андрій Река. Нардеп, як член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування вважає, що децентралізація, яка розпочалася з липня 2015 року вже показала себе. Река вважає, що ЗУ «Про добровільне об’єднання громад» потребує вдосконалення, втім одмітив і позитивні результати, які стануть взірцем і аргументом для об’єднання інших громад. Андрій Олександрович також зазначив , що державі треба якомога більше підтримати об’єднані громади, підставити плече допомоги і не кидати їх сам-на-сам із проблемами.
Власне, про життя самих громад, здобути і проблеми розповіли голови та заступники ОТГ: Глобинський міський голова Станіслав Джусь, Шишацький селищний голова Олександр Тутка, заступник Пирятинського міського голови Ірина Шикеринець. Зокрема Шишацький селищний голова Олександр Тутка зазначив:
— У бюджетному плані громада вже відчула переваги самостійного господарювання. Тож ця реформа потрібна, щоб громада мала вплив на розподіл коштів і їх використання. До того, як об’єдналися наші 12 сільських рад, сукупний бюджет усіх сіл нашої селищної ради складав майже 40 млн. Зараз єдиний бюджет об’єднаної громади — понад 70 млн . Проблем, також не бракує. Одна з них — це ремонт доріг. На капітальний ремонт коштів об’єднаним громадам, на жаль, бракує.
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...