Обговорили внесення змін до Конституції в частині децентралізації

Про внесення вкрай необхідних змін до Конституції України говорили нещодавно на засіданні регіональної платформи розвитку місцевого самоврядування в Полтавському РВ Асоціації міст України (РВ АМУ).

…Обговорювали складне і надзвичайно важливе питання для подальшої успішної реалізації в країні необхідних реформ — невідкладність прийняття змін до Конституції в частині децентралізації. Розпочав засідання Миргородський міський голова Сергій Соломаха, який презентував присутнім проект ПУЛЬС, а також зазначив:

— Схвалення змін до Конституції України в частині децентралізації остаточно підтвердить незмінність курсу нашої держави до європейської спільноти.

Про нормативно-правове забезпечення децентралізації публічної влади як основи подальшого розвитку місцевого самоврядування в Україні розповів народний депутат України Андрій Река. Нардеп, як член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування вважає, що децентралізація, яка розпочалася з липня 2015 року вже показала себе. Река вважає, що ЗУ «Про добровільне об’єднання громад» потребує вдосконалення, втім одмітив і позитивні результати, які стануть взірцем і аргументом для об’єднання інших громад. Андрій Олександрович також зазначив , що державі треба якомога більше підтримати об’єднані громади, підставити плече допомоги і не кидати їх сам-на-сам із проблемами.

Власне, про життя самих громад, здобути і проблеми розповіли голови та заступники ОТГ: Глобинський міський голова Станіслав Джусь, Шишацький селищний голова Олександр Тутка, заступник Пирятинського міського голови Ірина Шикеринець. Зокрема Шишацький селищний голова Олександр Тутка зазначив:

— У бюджетному плані громада вже відчула переваги самостійного господарювання. Тож ця реформа потрібна, щоб громада мала вплив на розподіл коштів і їх використання. До того, як об’єдналися наші 12 сільських рад, сукупний бюджет усіх сіл нашої селищної ради складав майже 40 млн. Зараз єдиний бюджет об’єднаної громади — понад 70 млн . Проблем, також не бракує. Одна з них — це ремонт доріг. На капітальний ремонт коштів об’єднаним громадам, на жаль, бракує.

Область:

Полтавська область

Джерело:

Сайт Полтавської ОДА

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

19 вересня 2024

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10 міст 4 районів та більше 300 сіл та селищ в Україні

Парламент ухвалив рішення про перейменування 10...

19 вересня 2024 року Верховна Рада України ухвалила Постанову про перейменування окремих населених пунктів та районів...

19 вересня 2024

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності Всеукраїнської асоціації ОТГ

Вакансія. Експерт(ка) з міжнародної діяльності...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголошує конкурс на вакантну посаду експерта(ки) з...

19 вересня 2024

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує до команди виконавчого офісу

Вакансії! Всеукраїнська асоціація ОТГ запрошує...

Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад оголосила конкурс на вакантні...

18 вересня 2024

Закон про відновлення середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні – експертний коментар

Закон про відновлення середньострокового...

18 вересня Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо...