Передача повноважень ДАБІ на місця дасть можливість громадам контролювати питання будівництва на своїх територіях, - Геннадій Зубко
Передача повноважень державного архітектурно-будівельного контролю на місця дозволить уникнути багатьох проблем, які сьогодні виникають із забудовою населених пунктів. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в Одесі 20 лютого.
За його словами, у першому читанні парламент вже прийняв відповідний законопроект.
«Передавши функції держархбудконтролю на місця, тим самим дамо можливість громадам контролювати питання будівництва на своїх територіях. Вважає громада, що тут їй не потрібен бізнес-центр, а потрібна школа – приймає рішення. Якщо забудовник всупереч генплану хоче побудувати об’єкт, який в тій зоні не можна будувати - громада має відповідні повноваження і впливає на прийняття рішення. Це правильніше, аніж в столиці видадуть дозвіл на будівництво об’єкту в населеному пункті, в якому той, хто такий дозвіл видає, ніколи не був і не знає, чи не зашкодить він громаді», - пояснив Геннадій Зубко.
Він висловив переконання, що наступного тижня парламент прийме законопроект у другому читанні і тим самим дасть «зелене світло» децентралізації повноважень ДАБІ.
Нагадаємо, в січні 2015 року Верховною Радою України прийнято у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності та державного архітектурно-будівельного контролю». Документ передбачає можливість створення органів архбудконтролю у складі органів місцевого самоврядування та райдержадміністрацій. З прийняттям закону, повноваження з видачі дозвільних документів, здійснення архбудконтролю та прийняття в експлуатацію об’єктів передаються на місцевий рівень. Також законопроект удосконалює процедури подання декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт шляхом встановлення вичерпного переліку підстав для їх повернення та скорочує термін видачі технічних умов з 15 до 10 робочих днів. Встановлюється і вичерпний перелік документів, що подаються для прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.
Share the news:
02 May 2025
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до...
02 May 2025
Можливості травня для громад та бізнесу: від навчання до міжнародної співпраці
Можливості травня для громад та бізнесу: від...
Запрошуємо ознайомитися з травневими каталогами можливостей для громад та бізнесу, які підготувала команда проєкту...
02 May 2025
«Краще створити гарну гімназію, ніж такий собі...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Кіптівська громада, що на Чернігівщині, простягнулася на 300 квадратних...
02 May 2025
В Україні запустили освітню платформу для всіх,...
«Простір знань: відбудова зі змістом» — це новий освітній проєкт, створений урбаністичною коаліцією Ro3kvit під...