
8-9 травня у Києві відбувся семінар-тренінг «Систематизація супроводу учнів у виборі професій», організований Швейцарсько-українським проєктом DECIDE, який зібрав кар’єрних радників та координаторів громад та областей-партнерів.
Зустріч стала майданчиком для навчання, обговорення досягнень за рік й обміну досвідом. Усе — у межах пілотування системи кар’єрного супроводу для учнів і учениць, що відбувається в 9 громадах-партнерах DECIDE з 6 областей за напрямом «DECIDE: ПРОФТЕХ» спільно з Міністерством освіти і науки України.
Серед спікерів семінару-тренінгу
- менеджерка Проєкту DECIDE Валентина Полторак,
- генеральна директорка Директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України Ірина Шумік,
- професорка педагогічних наук у Цюрихському педагогічному університеті та керівниця Центру викладання та транскультурного навчання Вільтруд Вайдінгер,
- викладачка Цюрихського педагогічного університету, співробітниця Центру викладання та транскультурного навчання Корінна Борер,
- експерти й майстер-тренери Проєкту DECIDE.
Спільно учасники заходу мали можливість детально поговорити про таке:
- що вдалося за рік у профорієнтації і як змінюється ставлення до професійної освіти?
- як рухається реформа професійної освіти в Україні?
- як допомогти молоді у виборі професійної траєкторії та сформувати дорожню карту профорієнтації?
У кожній громаді пілотування мало свої особливості, й учасники ділилися цікавими кейсами, підкріпленими відео презентаціями:
- Які результати опитування щодо ставлення до професійної освіти на Львівщині і завдяки чому в регіоні досить високі показники зацікавленості батьків і дітей у професійній освіті?
- Як організували роботу кар’єрних радників і координаторів від громад і області на Чернігівщині та які інсайти регіональної команди?
- Що нового відкрила для себе молодь про агро на Полтавщині, відвідуючи агропідприємства регіону, і як зрозуміла, що агро — це не тільки про зернові й корів?
- Як на Київщині в Броварах профорієнтація через гуртки і факультативи охопила майже 700 дітей та підлітків ?
- Як відбувалося пілотування матеріалів JOBs до курсів з профорієнтації для учнів та учениць 8-9 класів?
Кар’єрний супровід дітей та підлітків у виборі професії добре відомий в Швейцарії, але для України кар’єрний радник та координатор з профорієнтації громад і областей — поняття нові. Тож з українськими колегами досвідом практичного використання сучасних методів і методик профорієнтації протягом періоду пілотування ділилися експерти з Цюрихського педагогічного університету, які провели низку онлайнових сесій на теми, присвячені ефективності профоорієнтації, підвищенню мотивації учнів до навчання та самопізнання, залученості батьків до профорієнтаційних заходів тощо. І обмін досвідом регіональних команд показав: ефективно й продуктивно використовують ці знання на практиці.



