Як допомогти учням свідомо обирати професію? Звісно ж через цілісну систему професійної орієнтації. Вона має включати різноманітні заходи, які знайомлять учнів із широким світом професій та закладами освіти, де можна здобути потрібний фах. Одним із таких заходів став львівський форум «ВАЙБ», партнером якого виступив Швейцарсько-український проєкт DECIDE.
Форум став платформою для обміну досвідом та налагодження контактів між головними учасниками системи кар'єрного супроводу: владою, закладами освіти і бізнесом.
Подія у Львові зібрала близько 4000 учасників: учнів 7-11 класів та їхніх батьків, вчителів, представників ОВА та органів управління освітою, викладачів та студентів профтехів, представників бізнесу.
У програмі форуму — панельні дискусії з топовими експертами-практиками, майстер-класи, а також ярмарок професій, де студенти профтехів могли зустрітись із потенційними роботодавцями.
Менеджерка Швейцарсько-українського проєкту DECIDE Валентина Полторак у вітальному слові наголосила, що розвиток системи профорієнтації є ключовим завданням напряму «DECIDE: ПРОФТЕХ».
«Важливо обрати ту професію, яка вас надихає, яку ви полюбите, і в якій будете щасливими. Бажаю вам залишатися в Україні, знайти тут своє місце, отримати гідну роботу і стати реалізованими людьми. Вірю, що разом збудуємо країну, в якій хочеться жити», — зазначила Валентина Полторак.
Вже зараз 6 регіонів-партнерів, 10 закладів професійної освіти, 9 громад-партнерів та 20 шкіл в цих громадах пілотують моделі співробітництва задля створення системи карʼєрного супроводу учнів у виборі майбутньої професії.
В межах пілоту:
Інфраструктурним компонентом напряму є створення на базі 10 профтехів сучасних профорієнтаційних хабів. До кінця року будуть облаштовані осередки із сучасним обладнанням, яке дозволить учням та ученицям спробувати себе у певній професії та пізнати якомога більше професійних напрямів. Крім цього, хаби матимуть зону для проведення лекцій та практичних занять, майстер-класів чи іншої групової роботи.
Профорієнтаційні хаби створюються за різним напрямами. А саме:
Експертка DECIDE Ярослава Мозгова долучилася на форумі до панельної дискусії «Розвиток професійно-технічної освіти в Україні. Все в наших руках». У своєму виступі вона поділилася досвідом Швейцарії, який може бути цінним і релевантним для України у побудові якісної професійної освіти. А також розповіла про підготовку координаторів профорієнтаційних хабів. Важливо, що за результатами DECIDE підготує рекомендації щодо створення профорієнтаційних хабів.
Бізнес проводив для гостей форуму майстер-класи, ярмарки професій. Водночас профтехи організували благодійний аукціон для підтримки українських захисників.
Швейцарсько-український проєкт «DECIDE» буде й надалі підтримуватиме заходи, які допомагають учням у виборі професії та створюють нові можливості для розвитку.
21 November 2024
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення реформи старшої школи
Громади Хмельниччини долучилися до обговорення...
15 листопада в Хмельницькому відбулося громадське обговорення впровадження реформи профільної середньої освіти. Захід...
21 November 2024
Програма Polaris провела інформаційну сесію для громад Житомирщини
Програма Polaris провела інформаційну сесію для...
20 листопада у Житомирі відбулася інформаційна сесія Програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...
21 November 2024
Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про цифрову доступність
Стратегія безбар’єрності: експерт розповів про...
Цифрова безбарʼєрність – один із шести ключових напрямків розвитку, визначених у Національній стратегії зі створення...
20 November 2024
Mayors’ Congress in Paris: at least 7 new partnerships are being established
Mayors’ Congress in Paris: at least 7 new...
Just imagine the scale of the Mayors’ Congress in Paris for local government leaders: 1,200 French mayors are...