28 May 2024
Децентралізація
Європейська Комісія схвалила План України, що відкриває шлях до залучення коштів у межах Інструменту ЄС Ukraine Facility
Європейська Комісія схвалила План України, що відкриває шлях до залучення коштів у межах Інструменту ЄС Ukraine Facility

15 квітня Європейська Комісія схвалила План України у межах Інструменту ЄС Ukraine Facility на 2024-2027 роки.


В Міністерстві фінансів повідомили, що це важливий крок, який відкриває шлях до регулярної та прогнозованої підтримки України від ЄС. Загальний обсяг коштів, передбачений Ukraine Facility, – 50 млрд євро. З них на бюджетну підтримку буде спрямовано 38,27 млрд євро, інвестиційний фонд – 6,97 млрд євро, на технічну та адміністративну підтримку –  4,76 млрд євро.

У міністерстві нагадали, що у березні 2024 року План був затверджений Урядом України. Це конкретний перелік структурних реформ та заходів, які сприятимуть стійкому розвитку економіки України, “зеленому” переходу, цифровій трансформації та європейській інтеграції. 

“Фінансування від ЄС допоможе Україні забезпечувати нагальні бюджетні потреби у соціальній сфері, а також реалізацію відновлення та реконструкції. Співпраця з європейськими інституціями відіграє надзвичайно важливу роль як у забезпеченні макрофінансової стабільності, так і виступає фундаментом для подальшого економічного зростання. А впровадження структурних реформ в рамках програм розвитку наближає Україну до інтеграції в ЄС”, — зазначив Міністр фінансів України Сергій Марченко.  

Згідно з оцінкою Європейської Комісії, План України визначає ключові реформи та інвестиції, які сприятимуть сталому економічному зростанню та залученню інвестицій для посилення потенціалу зростання країни в середньо- та довгостроковій перспективі. План також забезпечує основу для реалізації ефективного відновлення, реконструкції та модернізації України. 

Оцінка Єврокомісії також показала, що План пропонує належні механізми для захисту фінансових інтересів ЄС, забезпечуючи ефективну імплементацію, моніторинг та звітність щодо виконання Плану та використання коштів.  

Після позитивної оцінки Європейської Комісії рішення щодо остаточного затвердження Плану України має ухвалити Рада ЄС. Після ухвалення Плану, як очікується, до державного бюджету буде спрямовано 1,9 млрд євро безумовного фінансування. Решту бюджетної підтримки Україна отримуватиме щоквартально після виконання індикаторів, передбачених у Плані України та позитивної оцінки Стороною ЄС виконання таких заходів. 

До Держбюджету України вже надійшов перший транш в рамках перехідного фінансування обсягом 4,5 млрд євро відповідно до фінансового інструменту Європейського Союзу Ukraine Facility. Механізм перехідного фінансування дозволяє забезпечити нагальні потреби бюджету до остаточного затвердження Плану України для Ukraine Facility.

Views: 506
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: international support
Read more: