22 July 2024
Децентралізація
Роз’яснення щодо права підпису юридичних та фінансових документів начальника військової адміністрації, який здійснює функції місцевого самоврядування
Роз’яснення щодо права підпису юридичних та фінансових документів начальника військової адміністрації, який здійснює функції місцевого самоврядування

Відповідно до українського законодавства на територіях, де введено воєнний стан, для забезпечення дії Конституції та законів України можуть утворюватися тимчасові державні органи – військові адміністрації.

Військової адміністрації населеного пункту (ВАНП) очолює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України за пропозицією Генерального штабу Збройних Сил України або відповідної обласної державної адміністрації.

У разі утворення ВАНП Верховна Рада України може прийняти рішення про те, що у період дії воєнного стану начальник військової адміністрації, серед інших повноважень, здійснює повноваження сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету, сільського, селищного, міського голови.

У зв’язку з цим виникає низка запитань, зокрема щодо оформлення права підпису начальника військової адміністрації населеного пункту, коли така особа діє від імені сільського, селищного, міського голови, відповідної місцевої ради та її виконавчого комітету. А також потребують роз’яснення наслідки, які наступають для підписанта та територіальної громади у разі, якщо відповідні акти та/або дії начальника скасовуються (визнаються незаконними) та/або змінюються у судовому порядку.

На запит Асоціації міст України відповіді на ці запитання підготувала Віра Козіна, консультантка Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні».

Окрім того, експертка охопила такі пов’язані аспекти:

  • Хто приймає рішення про передачу начальнику ВАНП повноважень місцевої ради, її виконкому та сільського, селищного, міського голови?
  • Які функції начальник ВАНП може на постійній основі делегувати іншій особі? Яка процедура?
  • Які зміни до відомостей про ВАНП чи ОМС необхідно вносити?
  • Як оформити зміни до картки зі зразками підписів у органах Казначейства та банківських установах, у яких відкриті рахунки ОМС?
  • Яка особа матиме право першого підпису на платіжних інструкціях у разі відсутності начальника ВАНП?
  • Якою печаткою посвідчувати платіжні доручення та документи про вчинення правочинів від імені територіальної громади (відповідного ОМС) у разі утворення ВАНП?
  • Яка відповідальність за вчинення протиправних дій, допущення протиправної бездіяльності начальником чи іншими уповноваженими особами ВАНП при виконанні повноважень відповідного ОМС? З якого бюджету відшкодовується завдана шкода?

З роз’ясненням можна ознайомитись за посиланням.

Attached files:
Views: 2032
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: legal counselling
Read more: