12 April 2024
Logo slogan
Віртуальна мандрівка в майбутнє: Недобоївська громада Чернівецької області

Тераса зі столиками, зона альтанок, стилізовані дитячі майданчики, торгова зона з ятками, кав’ярня та паркінг. Таким побачили відкритий громадський простір біля млина ініціативні мешканці Недобоївської громади спільно з місцевою владою та експертами Програми USAID DOBRE.

 

 

Що там було? Локація біля вітряка вже давно перетворилася на стихійний ринок, адже тут проходить траса міжнародного значення. Втім, така неорганізована торгівля несла багато ризиків, адже люди продавали свій товар прямо із землі коло дороги, ризикуючи потрапити під колеса авто.

Що там є зараз? Громада облаштувала територію та підвела водо- й електропостачання, а також зробила заїзд для автомобілів. Програма USAID DOBRE передала ятки, які розмістили у великий торговий ряд із навісом. Команда дизайнерів виїхала на локацію та провела зустрічі з громадою. Ініціативні мешканці висловили свої думки щодо бачення майбутнього дизайну. Всі опрацьовані дані лягли в концепцію простору і як результат громада отримала розроблені схеми, креслення і візуалізацію громадського простору.

Коли проєкт реалізують? Зараз із місцевого бюджету не можна робити капітальні видатки, і найближчим часом будівництво громадського простору неможливе. Проте завдяки наявності детального проєкту громада готова його розпочати щойно з’явиться можливість. Громада шукає партнерів, які можуть підтримати реалізацію.

Віртуальна відеомандрівка в майбутнє показує проєкт відкритого громадського простору із торговельною та відпочинковою зоною. Простір має економічну мету, адже дає можливість людям продавати свою продукцію у комфортних та безпечних умовах. А люди, які проїжджали трасою мимо стихійного ринку, зможуть зупинитися на перепочинок, випити кави, купити місцеву продукцію та підтримати локальних виробників.

Views: 901
Related news: infrastructure
Read more: