У Дубівській територіальній громаді, що на Закарпатті, на будівлі селищної ради встановила гібридну комунальну сонячну електростанцію. Акумуляторна батарея дозволить забезпечити селищну раду електроенергією навіть в умовах аварійних відключень.
Сонячну електростанцію встановили у межах проєкту з підвищення енергонезалежності громади ГО «Екосфера» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»,
На території громади є об’єкти розподіленої електрогенерації – Краснянська МГЕС (1,16 МВт) та домові сонячні електростанції (3,15 МВт). Проте сама громада не отримує електроенергію від цих об’єктів електрогенерації і при централізованому вимкненні електромережі втрачає доступ до електроенергії.
У зв’язку з цим, громада працює у напрямку підвищення енергобезпеки, розвиваючи локальну мережу відновлюваних джерел енергії. Першим кроком до цього стало встановлення гібридної комунальної соняної електростанції (СЕС) потужністю 10 кВт на будівлі селищної ради у межах проєкту «Підвищення енергобезпеки Дубівської ТГ».
Вироблена електроенергія з гібридної дахової СЕС повністю забезпечить власною електроенергією будівлю селищної ради та освітлюватиме сквер та дитячий майданчик у центрі селища в теплу пору року поблизу адмінбудівлі.
Водночас експерти проєкту працюють над розробкою місцевої енергетичної політики громади, а саме у питаннях підвищення енергоефективності та енергетичної безпеки. Зокрема, розробляють Програму підвищення енергонезалежності Дубівської ТГ до 2030 року, паралельно впроваджуючи систему муніципального енергоменеджменту.
Відповідно до цього у селищній раді вже працює енергоменеджер, який відповідає за споживання енергоресурсів та впровадження енергоефективних заходів у підпорядкованих установах.
«Наша громада вже має попередній досвід енергетичних проєктів. Зокрема, у Дубовому було встановлено смартлавку, а також на трьох центральних вулицях замінено вуличне освітлення на енергозберігаюче з датчиками день-ніч. У перспективі плануємо обладнати очисні споруди з використанням сонячних панелей потужністю (60 кВт)» – зазначає Антон Савчук, енергоменеджер Дубівської селищної територіальної громади.
Дубівська громада також зробила власний внесок у проєкт – профінансувала заміну аварійного даху на будівлі адмінбудинку.
Також у межах проєкту у Дубівській ТГ створять Фонд енергонезалежності, кошти якого спрямовуватимуть на заходи з енергоефективності та розвитку ВДЕ. Отриманий досвід можна буде реплікувати і в решті громад Закарпаття, просуваючи ідеї енергетичної демократії у місцеві енергетичні політики територіальних громад.
Tags:
Область:
Закарпатська областьГромади:
Дубівська територіальна громадаSource:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
19 November 2024
Zhovkva Becomes Investment Hotspot with Thriving Business Opportunities
Zhovkva Becomes Investment Hotspot with...
Entrepreneurship and innovation sit at the heart of the development strategy for Zhovkva, a dynamic community in Lviv...
25 October 2024
«Стосунки між громадами треба було узаконити». Як Богородчанська громада співпрацює з сусідами
«Стосунки між громадами треба було узаконити»....
Марія Булейко (Марковська) Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради, що на...
18 October 2024
У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу
У Лановецькій громаді стартував унікальний...
У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...
14 October 2024
У Терешках обладнали сучасне укриття в школі....
Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Терешківській громаді, що на Полтавщині, – три заклади загальної середньої...