20 липня 2024
Децентралізація
1
Категорії
  1. Головна
  2. Міжнародна підтримка
  3. Програма U-LEAD
Програма U-LEAD
Програма U-LEAD
Дата початку:
01.01.2016
Дата завершення:
31.12.2023
Сума допомоги:
176 млн EUR

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою»


«U-LEAD з Європою» - це програма співпраці між українським урядом, Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією у створенні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та відповідає на потреби громадян України.

Основна мета U-LEAD – підсилити спроможність ключових суб'єктів та зацікавлених сторін на національному, регіональному та місцевому рівнях для розширення можливостей місцевого самоврядування в громадах, зокрема і в часи війни та відбудови.

Робота Програми позитивно впливає на життя українців, оскільки ми розвиваємо спроможність громад приймати інклюзивні та прозорі рішення, надавати якісні місцеві послуги та втілювати в життя ефективні політики місцевого розвитку.

В найтяжчі часи війни та відбудови U-LEAD продовжує надавати важливі знання, консультації, а також предмети обладнання, які допомагають українським громадам справитися з наслідками війни та підсилити їхню стійкість у середній та довгостроковій перспективі.

Програма має 24 регіональні офіси та працює з громадами по всій Україні.

 

НАПРЯМКИ РОБОТИ

«U-LEAD з Європою» впроваджується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та налічує понад 180 фахівців.

Наразі U-LEAD працює у наступних напрямках задля посилення стійкості громад:

  • U-LEAD надає політичні та юридичні консультації для посилення потенціалу ключових учасників на національному та місцевому рівнях в управлінні та реалізації реформи місцевого самоврядування, підтримує прозорість та доброчесність та працює у напрямку гармонізації реформи з регіональною політикою та галузевими реформами в контексті реконструкції України та її підготовки до членства в ЄС.
  • U-LEAD допомагає громадам адаптуватися до сучасних викликів, надаючи тренінги, консультації та організовуючи інші заходи з підвищення спроможності, що охоплюють важливі та актуальні теми роботи громад в умовах війни та післявоєнного відновлення
  • U-LEAD підтримує органи місцевого самоврядування у плануванні, координації та реалізації заходів з відбудови, сприяє співпраці між муніципалітетами ЄС та України, підтримує впровадження муніципальних проєктів, сприяє цифровій трансформації на місцевому рівні та покращує доступ до освіти на місцевому рівні через реконструкцію шкіл та створення центрів цифрового навчання.
  • U-LEAD сприяє підвищенню стійкості територіальних громад, надаючи їм будівельні матеріали, необхідні інструменти для ремонту та громадський транспорт. Щонайменше 100 громад із постраждалих від війни регіонів України, які зазнали значних пошкоджень та руйнувань, отримають підтримку у проведенні дрібних ремонтних робіт та відбудови.

 

ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ДОСЯГНЕННЯ ПРОГРАМИ

Внесок U-LEAD із 2016 року

Історії успіху громад за підтримки U-LEAD

 

КОНТАКТНІ ДАНІ

u-lead.org.ua

www.facebook.com/ULEADwithEurope

Київ, вул. Велика Житомирська, 20, 4-й поверх

pr.u-lead@giz.de

+380-67-345-4353

 

ОБЛАСТІ ТА ГРОМАДИ, ДЕ ПРАЦЮЄ ПРОГРАМА: 
вся Україна за виключенням тимчасово окупованих територій