24 April 2024
Децентралізація
У Львівській політехніці відбувся форум «Публічне управління та інновації»
У Львівській політехніці відбувся форум «Публічне управління та інновації»

22 та 23 червня у стінах Львівської політехніки за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» об’єдналися понад 100 державних службовців, представників та лідерів територіальних громад, інноваторів, реформаторів, практиків, науковців, майбутніх публічних управлінців та міжнародних експертів з метою обміну досвідом та поширення управлінських та інноваційних практик розвитку громад.


15 спікерів та представників місцевого самоврядування з різних регіонів України презентували кращі практики публічного управління в різних громадах та дискутували про молодіжний розвиток, диджиталізацію, антикризове управління, повоєнне відновлення економіки та економіку спільного користування.

 

 

З вітальним словом виступив Оксен Лісовий, Міністр освіти та науки України, який зазначив, що інвестувати в освіту потрібно на всіх рівнях, адже це також й інвестиція у розвиток громад.

Марат Кюрчевський, керівник програм з розвитку місцевого самоврядування і децентралізації влади Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), сказав:

«Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) продовжує підтримувати партнерів у їхньому прагненні просувати інновації як важливий фундамент для відновлення та розвитку України. Місцеве самоврядування з його основним завданням надавати якісні послуги жителям повинне постійно адаптуватися та використовувати інноваційні інструменти, щоб відповідати викликам часу. Через наші проєкти ми надаємо можливості місцевим лідерам реалізувати інноваційні рішення, що вирішують проблеми війни та будують більш ефективні, прозорі та спрямовані на громадян системи державного управління».

 

 

Особлива увага була акцентована на розвитку інновацій як основі майбутнього державного управління. Адже із цифровою трансформацією України механізми державного управління не повинні відставати і розвиватися в різних напрямах.

 

 

Габріель Абрагам, керівник Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», зазначив:

«У зв'язку зі складними викликами та постійними трансформаціями в Україні значущість інноваційних підходів в управлінні стає ще більш виразною. Україна, прагнучи до сталого розвитку, соціальної справедливості та подолання соціоекономічних викликів, опиняється на перехресті, де кожна ідея має потенціал глибоко вплинути на її майбутнє. Організований Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» форум «Публічне управління та інновації» надає унікальну можливість нам об'єднатися, навчатися один від одного та досліджувати нові горизонти. Ми маємо можливість почути професіоналів, які успішно принесли позитивні зміни у свої спільноти та імплементували найновіші тенденції інноваційного управління, що формують наше сьогодення».

 

 

«Важливими елементами розвитку публічного управління є інноваційні підходи та залученість громад до вироблення та реалізації рішень. Людиноцентрований підхід має стати панівним та визначальним у розробці, адже він означає перехід від традиційної моделі управління державою, який орієнтований на бюрократію, до підходу, де основа прийняття рішень є за інтересами, потребами та правами громадян», – сказав Назар Подольчак, керівник Tech StartUp School.

Основою багатьох практик була молодь та її значення у прийнятті рішень, адже від її дій та рішень залежить і залежатиме багато. Тому спікерами форуму також виступили школярі з Козівського опорного закладу загальної середньої освіти - ліцею імені Михайла Гаврилка, які поділилися думками щодо управління державою зблизька.

Наприкінці форуму учасники шляхом голосування визначили три найкращі практики серед всіх представлених. Перемогу здобув Євген Удод, перший заступник голови Криворізької міської ради, який поділився кейсом цифрової трансформації у Кривому Розі. Олег Половцев зайняв друге місце з виступом на тему «15 типових проблем сучасної публічної влади і 15 кроків, як їх подолати», а Дмитро Дубін зайняв третє місце з практикою «Територія безпеки» - захисту дітей та дорослих.

Views: 1393
Comments:
*To add comment you should be authorized or sign_in
Related news: Best practices
Read more: