Реагуючи на численні звернення органів місцевого самоврядування до Уряду, Мінрегіон розробив проект Закону щодо відновлення сплати земельного податку і надання права органам місцевого самоврядування самостійно приймати рішення щодо надання відповідних податкових пільг.
Про це сказав Сергій Шаршов, директор Директорату з питань розвитку місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою Мінрегіону під час засідання Правління Всеукраїнської асоціації об’єднаних територіальних громад.
«Мінрегіон підготував цей законопроект спільно з асоціаціями органів місцевого самоврядування, виходячи з відповідних звернень від місцевих рад. Зараз він - на погодженні центральних органів виконавчої влади. Крім того, що законопроект пропонує відновити плату земельного податку, він ще й визначає право органу місцевого самоврядування самостійно приймати рішення щодо пільг, якщо буде така необхідність. Саме місцеве самоврядування краще знає, які рішення приймати нас своїй території щодо сплати земельного податку», - сказав Сергій Шаршов.
Він також звернув увагу членів Асоціації ОТГ, що 70% начальників військових адміністрацій, які сьогодні діють в Україні – це керівний склад представників органів місцевого самоврядування.
«Кадрове питання у забезпеченні життєдіяльності територій надважливе. Тому понад 70 зі 129 начальників військових адміністрацій – це керівний склад органів місцевого самоврядування. Вони мають підтримку населення і добре володіють ситуацією на території. Веду до того, що утворення військових адміністрацій ніяк не згортає децентралізацію владних повноважень», - підкреслив Сергій Шаршов.
Від імені Мінрегіону він висловив подяку Асоціації ОТГ за активну участь у підготовці законодавчої бази, необхідної для місцевого самоврядування у період воєнного стану.
«У цей час органи місцевого самоврядування змушені працювати у посиленому режимі, приймати оперативні рішення. Тож так само оперативно мають і закони готуватися. Ми вдячні, що Асоціація ОТГ нам в цьому допомагає».
Як повідомив голова Асоціації ОТГ Олександр Корінний, за кілька останніх місяців до Асоціації доєдналися 35 нових членів – територіальних громад. Організація в березні започаткувала благодійну ініціативу «Громади – громадам» для надання адресної підтримки та допомоги селам, селищам та містам жителі та захисники яких найбільше цього потребують. До ініціативи доєдналися понад 200 громад.
Tags:
land military administrations S.Sharshov
Source:
Пресцентр ініціативи "Децентралізація"
20 December 2024
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)
Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...
20 December 2024
Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада
Ветеранська політика в громадах: як це працює...
Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...
20 December 2024
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу
Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...
18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...
20 December 2024
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження
Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...
Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...