Те, що нині пропонується в проекті державного бюджету, фактично руйнує систему, яка показала свою ефективність. Запроваджується централізація бюджету, що є неприпустимим. Така позиція голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, про що він сказав у програмі «Децентралізація. Влада. Громади» телеканалу «Рада».
«В 2014 році була дуже фундаментальна робота, яку я проводив в Кабміні разом з однодумцями для того, щоб запустити децентралізацію фінансів, передати повноваження і кошти на місця, щоб люди врешті-решт змогли вирішувати питання, які наболіли. Думаю, що всім набридло жити в умовах розбитих тротуарів, нестачі робочих місць, поганого міського транспорту або освітлення, відсутності дитячих садків чи нормальних умов в школах. Цих проблем десятки. Вони впливають на якість життя. Кошти, які раніше завжди централізувалися в Київ, використовувалися, відверто кажучи, не для того, щоб вирішувати проблеми, а щоб монополізувати вплив і все тримати в ручному управлінні. Ми децентралізували фінанси, передали на місця, і вже сьогодні можна говорити про міста, області, райони, де вирішуються ті чи інші питання», - констатував Володимир Гройсман.
Він наголосив, що за децентралізацію потрібно боротися: «Я пам’ятаю шалену критику, в тому числі і на мою адресу, що все погано, бюджети не будуть виконуватися. Потім через 3-5 місяці почали переконуватися, що це великий плюс. Кошти бюджетів місцевих громад зросли на 40% і держави також (…). Те, що нині пропонується в проекті бюджету, фактично руйнує систему, яка показала свою ефективність (…). Єдиний податок завжди був податком місцевих громад. Його розчеплення було 100% на місцях. Сьогодні їм хочуть залишити 45%. Це з яких таких підстав?».
Голова Верховної Ради також вказав на існування в проекті держбюджету на 2016 рік «надутих доходів», кажучи про проектну норму, за якою місцеві громади мають отримати з нерухомості в 2 рази більше доходів. «Це звідки? Це, на хвилиночку, плюс 14 мільярдів гривень. Цього не буде, і ми це розуміємо. Якщо в загальному охарактеризувати, то можна сказати наступну річ: доходи хочуть забрати. Не заберуть! І додатково дають витрати, наприклад, на профтехосіту, зменшуються видатки на охорону здоров’я і на загальну середню освіту і т.д. Потрібно оптимізувати видатки державного бюджету. Я тут прихильник. Але не треба зменшувати фінансування заради того, щоб зменшити фінансування. Наша кінцева мета полягає в тому, щоб на місцях створили умови для нормальної якісної освіти, якісної охорони здоров’я, щоб почали створювати робочі місця. Всі в цьому повинні бути зацікавлені (...) А вороги у децентралізації завжди були і будуть, тому що хочуть тримати все в своїх руках і керувати в ручному режимі», - сказав Володимир Гройсман.
Він поінформував, що на спільній з Прем’єр-міністром нараді щодо формування бюджету досягнуто розуміння того, що ситуацію буде змінено.
«…і вже до остаточного голосування за бюджет, позиції децентралізації мають бути непохитними. Це принципова позиція», - наголосив голова Верховної Ради України.
Програма «Децентралізація. Влада. Громади» організована та виходить за підтримки Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Video:
Tags:
Volodymyr Groysman Statebudget2016
Source:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Share the news:
19 November 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 November 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 November 2024
Public support to decentralisation reform in Ukraine reaches 77%
Public support to decentralisation reform in...
Claudia Luciani, Director of the Congress, reviewed with Ukrainian partners and media the findings of a recent...
19 November 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...