У посібнику наведено рекомендації щодо розробки місцевого плану управління відходами, зокрема щодо організації процесу створення плану, збору необхідної інформації, встановлення цільових показників плану, формування рішень та заходів, безпосередньої розробки плану та проведення процедури стратегічної екологічної оцінки (СЕО).

Методичні рекомендації розроблені експертами ReThink на основі японської методології обліку відходів від стихійних лих. Вони дозволяють розрахунковим методом оцінити як загальну кількість відходів, утворену внаслідок руйнування будинку, так і за компонентами (як то бетон, цегла, дерево, метал та інші). В основі лежить виведення норм утворення відходів від руйнувань на 1 метр квадратний в залежності від типу будівлі. Таким чином, громади зможуть отримати розрахункову кількість відходів від руйнувань знаючи лише площу забудови чи руйнування і тип будівлі (для багатоповерхівок).

У посібнику йдеться про загальні аспекти проведення інфокампаній і про поширення інформації з теми управління відходами.

У посібнику - про стан та перспективи галузі управління побутовими відходами в Україні, про повноваження органів місцевого самоврядування в сфері управління побутовими відходами, рекомендації органам місцевого самоврядування по удосконаленню системи управління відходами.






