Доброго вечора!Оскільки на даний момент в інформаційному просторі є дуже багато інформації з приводу ОТГ, як одного з основних елементів децентралізації, виникає трудність з розумінням процесу найму працівників. В одному з міст Тернопілської області буде ліквідовано районну адміністрацію. Як наслідок буде утворено ОТГ та звільнено чималу кількість працівників.Глибоко переконаний, що сучасні реформи мають на меті утворення ОТГ з подальшим набором на відповідні посади до останніх виключно кваліфікованих працівників. Однак рівень корупції та різного роду "домовленостей" в нашій країні, в тому числі використання службового становища для працевлаштування "своїх" людей, залишається гострою проблемою.Прошу Вас, як команду професіоналів, прокоментувати яка процедура працевлаштування до ОТГ ? Чи є відповідне тестування кандидатів (тести, екзаменаційні завдання, знання відповідних програм та нормативних баз, тощо) і як саме можна перевірити "законність" набору тих чи інших працівників до ОТГ та визначити реальну компетентність майбутніх працівників займаній посаді. Дякую!
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про службу в органах мсіцевого самоврядування» прийняття на службу в ОМС на посади керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради, керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад, керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
Порядок проведення конкурсу визначений постановою КМУ від 15.02.2002 р. № 169.
У разі, якщо відповідна РДА наразі перебуває у процесі реорганізації – можливе переведення без конкурсу на підставі п. 4 Прикінцевих положень Закону № 1009, згідно з яким під час реорганізації районних державних адміністрацій у зв’язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України переведення державного службовця на посаду служби в органах місцевого самоврядування здійснюється без обов’язкового проведення конкурсу, за умови відповідності його професійної компетентності кваліфікаційним вимогам до відповідної посади.
Поділитися: