Палка промова Пирогівського старости сколихнула зал

 

Про реформу місцевого самоврядування очима старости села, яка вразила своїм виступом: «Об’єднана громада дає можливість зосередити інтелектуальний потенціал, конвертувавши цей найцінніший капітал суспільства у розвиток».


Автор: Дмитро Синяк

Під час дебатів у Полтаві на тему: «Навіщо громадам об’єднуватися?», які провів Швейцарсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, бурхливу реакцію залу викликала одна полум’яна промова. Виголосила її з місця староста Пирогівського старостинського округу Глобинської ОТГ Тамара Кір’ян. Помітно було, що реформа для неї – не щось відсторонене і далеке, а її особистий ключ до вирішення багатьох проблем, що довший час дошкуляли її селу.

«Мені дуже приємно, що я потрапила на це поважне зібрання, хоча цього вдалося досягти завдяки моїй власній ініціативі: я зателефонувала, і мене сюди запросили, – зазначила пані Тамара. – Чому я хотіла приїхати? Бо працюючи старостою з 2015 року, я переконалася, що об’єднуватися треба, і причому дуже швидко. Я будь-що хотіла донести цю думку до необ’єднаних громад з цілої Полтавщини. До об’єднання я 9 років працювала сільським головою, намагаючись розв’язати традиційне гроно проблем: стан доріг, водопостачання, вивезення та утилізація сміття. При цьому я скликала найактивніших людей села, підключала приватний бізнес, вчителів, лікарів і говорила їм: «Давайте щось робити!» А вони відповідали: «У нас же немає ані грошей, ані повноважень». І віз залишався на тому ж місці: я билася, мов риба об лід. А коли я дізналася про можливість об’єднання, то одразу ж зрозуміла: ось він, вихід! Ось можливість вирішити усі наші глобальні проблеми. Бо після об’єднання з’являються такі фінансові й кадрові ресурси, яких сільська рада не могла мати.

Наступне: жителі сіл повинні отримувати послуги такої ж якості, як і у місті. Вони достойні цього. І вони не повинні їздити за 60 км, щоб отримати ці послуги у райцентрі. Якщо би я не пішла на об’єднання, люди рано чи пізно запитали б мене: «Чому ми досі їздимо у Глобино за різноманітними послугами? Чому не до центру громади, який міг би бути лишень за 10-15 км від нашого села?».

Згодом я ознайомилася з перспективним планом і зрозуміла, що наш район може бути справді потужним, бо має чотири перспективні точки зростання, довкола яких повинні гуртуватися всі інші населені пункти. Чотири точки – набагато краще, ніж одна – у райцентрі. То чому ж відмовлятися від цього? Ідея ж хороша і правильна! І я дуже часто переконую своїх колег з досі необ’єднаних громад, розповідаючи їм про це.

Так, для того, щоб створити, наприклад, те чи інше комунальне підприємство чи пожежну охорону, треба мати щонайменше 5 чи навіть 10 тис. населення. Але коли населення достатньо, то у громаді створюється освітній, розвивальний та оздоровчий простір. Та найголовніше навіть не це: об’єднана громада дає можливість зосередити інтелектуальний потенціал, конвертувавши цей найцінніший капітал суспільства у розвиток».

Наприкінці своєї промови пані Тамара сказала, що у тих, хто під час дебатах відкрито виступає проти об’єднання, вона бачить «добрих голів об’єднаних громад».

«Ви сміливі та рішучі, інакше б не насмілилися вийти на цю сцену. А це якості справжніх лідерів», – підкреслила Тамара Кир’ян.

 

Виступ Тамари Кир’ян

Відео:

Теги:

дебати староста

Область:

Полтавська область

Громади:

Глобинська міська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

20 грудня 2024

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

Вакансія: Полісі Координатор/-ка (англ.)

  Опис контексту SALAR International завершила свої поточні проєкти в Україні (DSP та PROSTO), які були...

20 грудня 2024

Ветеранська політика в громадах: як це працює та які можливості може використати місцева влада

Ветеранська політика в громадах: як це працює...

Після демобілізації, поранення, повернення додому, ветеранів та ветеранок зустрічають громади. За те, щоби військові...

20 грудня 2024

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним підприємствам використовувати гуманітарну допомогу

Набув чинності закон, який дозволяє комунальним...

18 грудня 2024 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну...

20 грудня 2024

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на бюджети територіальних громад - дослідження

Як зміна механізму зарахування ПДФО вплине на...

Дві третини доходів від ПДФО надходять до бюджетів тих громад, де люди працюють, а не живуть. Якщо змінити цю систему...