В Києві презентували регіональні проекти, реалізація яких здійснюватиметься за рахунок коштів Програми з секторальної підтримки Європейського Союзу.
Мова йде про 70 регіональних стартапів у 16 областях. Це проекти регіонального розвитку, які стали переможцями конкурсу й виграли можливість отримати фінансування за рахунок коштів Програми з секторальної підтримки ЄС, залучених до державного бюджету. Найбільше переможців у Львівській області – 12 та Хмельницькій області – 10. Також перемогли 10 проектів МОН. По 1 проекту захистили Миколаївська, Донецька, Рівненська, Вінницька, Житомирська, Черкаська, Луганська області. Перемогли і по 1 проекту Мінагрополітики та Мінрегіону. Загальна сума фінансування – 616, 1 млн грн.
Участь у презентації проектів взяли Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, керівник відділу «Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток» Представництва ЄС в Україні Фредерік Куне, представники ОДА та розробники проектів.
«Отримавши перемогу у конкурсному відборі, переможці здобули унікальну можливість за підтримки держави реалізувати проекти, починаючи вже з ідеї. Але ідеї класної, з прорахованими кінцевими показниками. Головна ціль всіх проектів, як і нашої реформи децентралізації – розвиток людського потенціалу!» — зазначив Геннадій Зубко.
Він підкреслив, що більшість проектів-переможців розроблена за такими важливими напрямками як інноваційна економіка та інвестиції, розвиток сільських територій та людського потенціалу. Саме вони, на його думку, є тим потужним стержнем, який дозволяє розвивати всі галузі життя.
«Серед проектів-переможців багато проектів за напрямом розвиток туризму. Це важливий напрямок. Там де впроваджуються проекти з розвитку туризму надходять реальні інвестиції, залучаються нові технології, відкриваються нові бізнеси, створюються нові сервіси з новими робочими місцями», — зазначив Геннадій Зубко.
Ще один напрямок — загальноукраїнська солідарність. «Це питання єдності держави, і воно є вкрай актуальним. В умовах російської агресії та внутрішньої політичної напруги, питання солідарності виходить на перший план. Бо без солідарності подальший рух і розвиток України як успішної європейської держави неможливий! », – підкреслив урядовець.
Нагадаємо, 19.07.2016 р. було підписано Додаткову угоду між Урядом України та Європейською Комісією до Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України (ENPI/2013/024-517), завдяки якій для підтримки реформ у сфері регіонального розвитку та децентралізації було залучено від ЄС бюджетну підтримку України. Україна отримала перший транш у розмірі 23 млн євро – понад 651 млн грн. Тобто з’явився ще один фінансовий ресурс та інструмент для розвитку регіонів. Цей ресурс повинен максимально ефективно і прозоро працювати на розвиток регіонів, а за можливість його отримати регіони повинні змагатись. Тому було оголошено конкурс регіональних проектів. Головний критерій: щоб кожний проект в результаті реалізації досягав зростання індексів конкурентоспроможності регіону та регіонального людського розвитку.
Поділитися новиною:
18 листопада 2024
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд
Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...
У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...
18 листопада 2024
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки
Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...
Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...
18 листопада 2024
«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...
Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...
18 листопада 2024
18 листопада - презентація результатів...
18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського...