«Рівний - рівному»: що дає громадам обмін досвідом з європейськими колегами

Ініціатива «Рівний - рівному», яка стартувала у лютому 2018 року за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", допомагає українським громадам та областям обмінюватися досвідом та найкращими практиками з муніципалітетами і регіонами у країнах-членах ЄС.

Із трьох ОТГ, залучених до ініціативи, дві із Запорізької області – Веселівська і Широківська. Протягом 6 місяців їхні представники здійснили навчальні візити до громад-парнерів – Широківська ОТГ до Барлебена (Німеччина), а Веселівська - до Раквере (Естонія).

Кожна ОТГ обрала тему для співпраці і вже має свої досягнення.

Веселівська ОТГ працює над створенням стратегії сталого енергетичного розвитку (SECAP) в рамках Угоди мерів. Вивчення досвіду енергоефективності будівель соціально-культурної сфери і житлового фонду, частина з яких зведена за радянських часів (як і в Веселому), ознайомлення з різними видами альтернативних джерел енергетики, навчальна підготовка енергоменеджера надали результати.

Візит до Естонії директора Веселівської школи-гімназії дав розуміння, як має відбуватися енергосанація будівлі, кошти на яку (9 млн грн) громада отримала від Державного фонду регіонального розвитку.

За словами Олексія Дяченка, заступника голови Веселівської ОТГ, вже готовий і проект SECAP, зараз працюють над розрахунками. У свою чергу, веселівці поділилися з естонськими колегами напрацюваннями щодо сонячних електростанцій, одна з яких вже працює на території громади, друга (площею 32 га) планується.

Стосовно подальших планів партнерських відносин — розробка спільних проектів з енергозбереження, які будуть подаватися фондам Європейського Союзу.

Громади сподіваються, що це буде можливим вже в першому півріччі наступного року.

Широківська ОТГ обрала для співпраці та обміну досвідом тему активізації інвестиційної діяльності та розвиток сучасної виробничої інфраструктури для  економічного розвитку територій, поставивши собі за мету створення базових засад для розвитку малого та середнього бізнесу.

Одним із результатів ініціативи стало підписання угоди про співпрацю між громадами Широкого та Барлебена. До проекту стратегії розвитку ОТГ включили, окрім створення умов для залучення інвестицій і розвитку виробничих підприємств, підвищення туристичної привабливості території. Задля цього проводять інвентаризацію туроб’єктів та розробляють веломаршрути.

Також вже розробили проект програми підтримки малого і середнього бізнесу Широківської громади, проводять бізнес-діалоги, створили інвестиційний сайт і призначили відповідального за комунікацію з бізнесом.

А в 2019 році планують відкриття бізнес-хаба та коопераційної біржі.

03.10.2018 - 12:31 | Переглядів: 8850

Приєднані зображення:

Область:

Запорізька область

Громади:

Веселівська селищна об’єднана територіальна громада Широківська сільська об’єднана територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

20 листопада 2024

Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024 року: як війна та бюджетні новації вплинули на місцеве самоврядування

Аналіз місцевих бюджетів за 9 місяців 2024...

Автор: Ігор Онищук, експерт шведсько-української програми Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в...

19 листопада 2024

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування

Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...

19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....

19 листопада 2024

В’ячеслав Негода про соцдослідження децентралізації: «Громади готові до подальших змін — реформа має дати їм інструменти»

В’ячеслав Негода про соцдослідження...

  «77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...

19 листопада 2024

Підтримка населенням децентралізації залишається на рівні 77% – дані всеукраїнського соціологічного дослідження

Підтримка населенням децентралізації...

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...