У сьомому номері національної медичної стіннівки від МОЗу: як заклади будуть укладати договори з Національною службою здоров’я України, відповіді на поширені питання, досвід одного з лідерів реформи — Баранівського центру первинної медико-санітарної допомоги (ЗАВАНТАЖИТИ).
Із середини 2018 року Україна переходить на модель закупівлі медичних послуг на первинній ланці (перша хвиля реформи ПМД). Усі медичні заклади — бюджетні установи, які стануть комунальними некомерційними підприємствами, зможуть укласти договір з НСЗУ та почнуть отримувати кошти за капітаційним принципом (заклад отримує встановлену суму за пацієнта незалежно від того, чи звертається той по послуги). Друга і третя хвилі приєднання до системи відбудуться відповідно в жовтні та грудні цього року.
“З 1 січня 2019 року не передбачено медичної субвенції для фінансування закладів, які надають первинну медичну допомогу, лише капітація. Отже, для укладення договору з НСЗУ та отримання оплати всі заклади ПМД повинні виконати «домашнє завдання»: перетворитися з бюджетних установ на некомерційні підприємства, забезпечити належне матеріально-технічне оснащення, обрати медичну інформаційну систему та приєднатися до системи «Електронне здоров’я», підписувати декларації про вибір лікаря», — нагадує голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко.
Головний лікар Баранівського центру первинної медико-санітарної підготовки, який готовий укласти договір з Національною службою здоров’я України в першу хвилю реформи, розповідає, яку роботу було проведено для підготовки закладу.
Крім того, у новому номері дайджесту є інформація про онлайн-платформу з настановами на засадах доказової медицини і відповіді на поширені запитання щодо укладення договорів з НСЗУ.
Як повідомлялося, медзаклади почали укладати договори з Національною службою здоров'я України.
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...